onko kellään ollut

onko kellään ollut raskaushepagestoosia eli maksan toiminnan häiriötä? mulla on ollu ja pelottaa jos se taas tulee...
2723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla on ollut kolme kertaa raskaushepatoosi. On yllättävää, miten vähän siitä kerrotaan ensikertalaisille. Minäkin pelkäsin sitä kuollakseni toista odottaessani, kunnes lääkäri kertoi sen todellisen vaarallisuuden.

Se ei oikeasti ole läheskään yhtä vaarallinen kuin raskausmyrkytys eli toksemia. Se ei ole äidille ollenkaan vaarallinen. Ainut vaara mikä siihen liittyy, on hiukan kohonnut äkillisen sikiökuoleman riski rv 38 jälkeen.

Äänestä
  • millä viikolla sulla on todettu hepatoosi ja millasta hoitoa olet saanut? jouduitko olemaan kauan sairaalassa tarkkailussa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??!!! kirjoitti:

onko kellään ollut raskaushepagestoosia eli maksan toiminnan häiriötä? mulla on ollu ja pelottaa jos se taas tulee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu