Oli sillä surkkee loppu tolla niiden suhteella. Ei kestänyt pientä ryppyä (=vittuilua ja pahoinpitelyä) rakkaudessa. Mut tämä erohan oli odotettavissa.
Jennin ja Kimin kihlaus purkautui
Oklahoma
5616232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
tuo
Ja toi on täysin totta.
Taitaa neidillä heittää päästä.Mee hoitoon.Me ei tiedetä räikkösen asioista mitään ja mediat jauhaa paskaa senkuin ehtivät.Kateelliset ihmiset
jauhaa paskaa kun ei vissiin omassa elämässä tapahdu tarpeeksi.Voi raukkoja.
Kyllä se ihan totta on. Tosin se tapahtu sillon, kun se vielä ajo mikroautoja. Se raikas serkkunsa kanssa mun exän hyvän ystävän, että...
Sen siitä saa ku keskenkasvuisena temmataan liian suuriin ympyröihin. Ei pää kestä.
Kimi saa ihan varmasti kenkää tän vuoden jälkeen. Sen verran kakaramaisesti käyttäytyy siviilissä. Onneks meillä on Mika!
huh huh, ompas täällä netti täynnä "aikuisia" eikä kesken kasvuisia neuvojia kimille...konsultoikaa ihmeessä kimiä kun noin hyvin kokemusta omaatte ja ottaa eurot pois!!
sillä kaverilla on niin paljon paremmin pullat uunissa kuin monella meillä muilla, joten ei kannata tuhlata energiaa olemalla kateellinen yhdelle maailman nopeimmista jätkistä!!
Pamauttaa se muuten vielä yks kaunis päivä teille jauhot suuhun ajamalla....
Hei, miks mä olisin kateellinen tollaselle jätkälle? Onko asiat "niin paljon paremmin pullat uunissa kun monella meillä muulla" jos ajaa formulaa?? Sulla taitaa olla elämänarvot hukassa pahasti.. Niin ja kuka se olikaan toooosi aikuinen?
Mitä siinä on niin hienoo ja fantastista jos ajaa formulaa.Mä toivon että Häkkinen tulee ja syrjäyttää sen inisijän
Vielä ehtii Jenni äkkiä pykätä itsensä raskaaksi ja tehdä Erjattai Susannat! Tulevaisuus on rahallisesti taattu.
Vauhtia Jenni, pullaa uuniin!
kuka susanna?
Lue otsikko
En usko ett Häkkisen Erja on kiipijä, nehän teki lapsenkin vasta paljon myöhemmin. Mut Susannalla oli varmasti vaan dollarin kuvat silmissä kun Janin näki.
Jennissä on sentään näköä ja kokoa. Jos on niin hyvännäköinen niin on oikeutettu miljonäärin kainaloon vaik ei muita (älyllisiä) avuja omaisikaan. Susannalla silmät vinksottaa eri suuntiin ja muutenkin on ruma kuin petolinnun p. Mutta toisaalta, eihän Janikaan ole miljonääri.
erja häkkinen on kylmä jääpala joka kyttäsi tilai-
suutta mikan suhteen.Taisi olla keken entinen hole.järkkäs sen mikalle.saalistaja
vanha lehmä joka sopisi paremmin Mikalle äidiksi kuin vaimoksi, hän se vasta osas jätkää kesettaa..
Sievisen Janilla ei ole silmää naiskauneudelle kun otti eukokseen sellaisen hiirisilmäpuolen! Mutta kai se otti mallia isästään ja nai kolmikymppisen... Entä kun Jani täyttää 50?
Oletkos nähnyt sen melkein-missi-saran silmiä? Toinen katsoo v:n ja toinen katsoo, että mihin v:n se toinen silmä katsoo! Sussulla ei ole siis hätäpäivää.
Miks niidenkin piti mennä yleensä kihloihin? Luin sen jutun ja vaikutti, että Jenni ei ollutkaan enää niin syvästi rakastunut... Vaikka kuukausi sitten toitotti tunteistaan kaikelle kansalle.
luit? Onko ne oikeasti purkaneet kihlauksen?
Eikös niillä ole suhde vaan katkolla, siis mistään erosta ei kai ole kysymys vaan pitävät hieman vaan paussia.
Te asiantuntijat! Antakaa julkkiksille rauha! Jokaisessa ihmissuhteessa on ongelmia, jotka hoituvat omalla painollaan. Media ja suuri utelias yleisö (jolla ei ole omaa elämää) on heti tonkimassa ja heittämässä kommenttia. Hankkikaa oma elämä ja omat ihmissuhteet!
Jos on kyse julkisuuden henkilöstä, niin eiköhän tällainen henkilö ole itse valinnut sen että hän haluaa olla eräs henkilö JULKISUUDESSA josta lehtien sivuilla kirjoitellaan. Jokainen on oman onnensa seppä! PLIIIS!!!
Tarkoitin vain, että joku raja täytyy olla. Ja julkisuuden henkilöillä myös yksityisyys. Tiedän monta paria, joiden suhde on kaatunut median riepotteluun. Muuten olisi synkannut hyvin. Hankkikaa siis omat elämät ja lukekaa vähemmän seiskaa!
Ei sitä Seiskaa tartte lukea, kun tietää että Kimi on KUSIPÄÄ ja että Jenni meni porukoimaan Kimin kanssa yksinomaan Kimin julkisuuden ja aseman vuoksi.
Valitettavasti nätti tyttö munasi itsensä siinä sopassa pahemman kerran.
Yksi formulakuskien keskeinen tehtävä on hoitaa tallin PR-kuvioita ajamisen ohella.
Tässä tehtävässä Kimi on alempi kuin NOLLA. Miehellä ei ole MITÄÄN PR-taitoja. Murahtelee pari sanaa 20-30 kansainvälisen lehtimiehen edessä tyyliin: "Moottori hajosi."
Edelleen mies on loihinut lausumaan: "Minua ei kiinnosta lainkaan se, mitä minusta sanotaan tai kirjoitetaan." No huh huh!!
Kimi nousi pyrstötähden lailla formulataivaalle ja nuorukaisella olisi ollut erinomaiset mahdollisuudet kohota koko formulamaailman sekä muidenkin penkkiurheilijoiden suureksi idoliksi ehkäpä Ayrton Sennan tapaan.
Valitettavasti kaverin korvien väli ei kulje lainkaan samalla tasolla ajotaitojen kanssa. Niinpä Kimistä tulee alle aikayksikön monien halveksima kehäraakki. Ja yksinomaan oman typerän käyttäytymisensä johdosta.
Jälleen kerran joudumme toteamaan: Liian paljon liian varhain.
Hmm..
Jennin ja KImin kihlaus ei ole purkautunut...
Mistäs te tuonlaista keksitte????????
:(
Kimi on KUSIPÄÄ ja Jenni lähti kusipään rahojen perään.
Valitettavasti.
Ei varmastikkaan Jenni nytten Kimiä ole jättämässä. Tiedättekö edes minkä takia Jenni aikoinaan otti itselleen Kimin? Kimillä on RAHAA!!! Jennillä suorastaan kiiluu miljoonat dollarit silmissään.
jenni seuraa rahaa niinkuin mika erjaa , hai laivaa tai koira isäntäänsä........
Niin myös minun ja Hannun mutta ketä se kiinnostaa.Olen niin pettynyt. Tältäkö tuntuu kun hyljätään.
Formuloissa ainakin Canal Digitalilla näkyi niin moneen kertaan molempien kädet, ja ei ollut kummallakaan enää sormusta. Joten mikä katko tämä huhuttu sitten lienee on ? Ehkä katko kihlauksessa????
Katsokaa tämä kuva ja väittäkää sitten tuollaisia perättömiä asioita!!!
http://www.iltalehti.fi/2002/06/24/formulat/
Laittaa samaa...
Voi tää on maailmanloppu!!! Ketä kiinnostaa!!! Hei oikeesti ei voi olla noin mielenkiintoista.
No nyt ne tosiaan on kaivaneet sormukset takas sormiin. Ja niitä piti mennä näyttämään ihan iltalehden kanteen... Ihmeellinen juupas-eipäs-suhde.
v***u kun ottaa pannuun tollaset kateelliset demarit, jotka ei kestä kun joku pärjää. On niin tyypillistä suomalaista että oksat pois. Just äsken MB:n pomo haukkui suomalaiset iltapäivälehdet ja fanit joiden pitäisi tukea eikä iloita kun kaveri mokaa. No mutta niinhän se täällä kateellisten Toyota-kuskien maassa on aina ollut, että vahingon ilo on se paras ilo.
Ei Räikköset ymmärrä vieläkään, ett kyllä media huomaa kaiken. Jos on hetken ilman sormuksia niin kiinni isketään niinkuin haaskalinnut. Ne varmaan sit ajatteli, ett parempi laittaa sormukset takas ja esitellä vielä varmuudeksi iltalehdessä. Raukat, milloin ne oppii??!!!
kun tuollasta paskaa tänne sepostaa
Kateellisuus on siitä kaukana, jos puhuu asiaa. Ja kaikki jutut täällä Jennistä ja sen dollarisilmistä on aivan totta. Sillä likalla on aina ollut vaan miljonäärit kiikarissa.
nii juorulehdethän eivät vääntele eikä kääntele asioita puhuvat ihan valehtelematta ja liioittelematta
olitkos siellä jonossa 378 ku kimi oli teijät rankannut järjestykseen..........voii sua surkimusta
olitkos siellä jonossa 378 ku kimi oli teijät rankannut järjestykseen..........voii sua surkimusta
Mitä v väliä sillä on jos Jenni juoksee rahan ja julkisuuden perässä. Niitä kai se Hurmeen Janistakin haki. Jos oikea rakkaus saa väistyä rahan ja maineen tieltä niin tuskin sellasella muijalla mitään tekee. Paitsi tietty sitä ja sitä taas taitaa Kimi Jenniltä hakea. Eikö jos kaksi jolla on ns. kusi noussut päähän löytää toisensa olekkin luodut toisilleen? Minä ainakin toivotan heille onnea ja menestystä aivan vilpittömästi enkä jaksa seurata heidän tekemisiään edelleenkään sen enempää mitä lööpeistä on pakko. Jos ihmisiä pariskunnan tekemiset nyppii niin kääntäkää sivua tai vaihtakaa kanavaa!
Eiköhän jo tullut kaikille selväksi,että jaska osaa tehdä tuollaisen jänskän nauravan naaman kuvan...
Antakaa jo Jennin olla rauhassa. Minä ainakin uskon että rakkaus Kimiin on tosirakkautta. Ja sitä paitsi Jennillä on isot tulot itselläänkin (tekee mallin töitä ja juontokeikkoja) eli tuskin on Kimin lompakkoa niinkään katsellut. Jenni on rehellinen.
sellasia se kimi vaan ostelee kullalleen....kyllä
moni tyttö haluis olla jennin housuissa: )
Timanttikello oli lahja sponsorilta ja Kimi sai sen ilmaiseksi. Ei kai nyt tollo Kimi ois osannu sellaista kelloa ostaa, eikä tollo Jenni ymmärrä mitään kelloista!
ja halvimmasta päästä : )
Tuki se hymy vaikka perseeseen!
ja sen kyllä näkee.Jos katsoitte sunnuntaina kilpailun jossa kimi sijoittui helvetinmoisella mäihällä kolmanneksi(jota en olisi missään nimessä toivonut).Selostajakin hehkutti niin tämän penikan taidoista että huh huh eihän se osannu tehä siellä muutaku ajella hissukseen ja sitte vähä tuurii ja jätkä on kolmantena ja kaikki hehkuttaa sen taidoista.Kimi ois aina siellä kuuden tuntumissa vaikka ois auto mikä vaan.Ja tallia sitä syytellään saatana vaikka ei ite osaa ajaa.Ja ny on entistä enemmän noussu kusipäähän tosta tuurisuorituksesta.Toivoisin että salo saisi mahdollisuuden ajaa kärki tallissa niin rupeaisi suomalais väriä näkyyn kolmen parhaan joukossa.
Kimillä ei ole minkäänlaisia ajotaitoja. Hermotkaan eivät kestä formulakuskin elämää. Ei hänestä tällaisilla avuilla tule koskaan maailmanmestaria. Toivoisin todellakin Salon alle kunnon pirssiä! Siinä on suomalaisten toivo.
Turha mollata Kimiä. Asiantuntija on sanonut, että hänellä on mahdollisuudet lyödä M. Schuemacher jo ensi vuonna. Nuoresta iästään johtuen hänellä on kuitenkin vuosia ja vuosia ajaa formulaa, joten voi olla vaikka kuinka moninkertainen maailmanmestari. Toivottavasti Jenni jaksaa hänen rinnallaan ja tukee häntä voitosta voittoon.
Ja persereikä. Tollanen kimittäjä, oikeen kiva suomen edustaja. tällä menolla ei meitä suomalaisia arvosta kukaan maailmalla.
Kuule... Kimi on tosi ihana!!!! Tosi söde!!! Ihan ykkönen... Kimi on tosi ihana!!!! = ) Ihan BEST!!!!!!!!
Kimin luo Sveitsiin. Et revi siitä!