onko järkeä tehdä omaa täyteistä tavallisesta patruunasta vuolemalla melkein patruuna poikki haulikasan alapuolelta? uppoaa ainakin puuhun hyvin! voiko hajoittaa mitään? olisi vaan kaiken varalta pumpussa viieisenä paukkuna,jos karhu vaikka tuleepi vastaan niin olis ees jotain millä kajauttaa kohti..lähinnä tehnyt noita 12/89 64g..KERTOKAA MIELIPITEENNE/KOKEMUKSENNE!!!
Vastaukset 2
- Teesseitsemies
Kyl on helpompaa, turvallisempaa ja toimintavarmempaa hankkia ne täyteiset ihan kaupasta. Omaviritteiset kun on useimmiten vähintäänkin epävarmoja.
- haulilla karhua
Jos laukaiset alle 8 metrin päästä karhua normaalilla metsästyskäytöön tarkoitetulla haulipanoksella niin peli on kyllä selvä karhun osalta jos osuu vartaloalueelle. Ei tarvita täyteisiä. Haulikoollakaan ei ole väliä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911497
- 831032
- 67937
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su362875Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177874- 92783
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61605- 63586
- 37538
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta132529