Kuulin juuri kolariuutisen, mitä ja missä se on sattunut?
KARPELA RAJUSSA KOLARISSA
mimi.
4781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Karpela oli kai Venäjän vierailunsa jälkeen lähdössä kotimatkalle, kun joku karautti sivutieltä häntä kuljettaneen auton kylkeen noin 100 km/h. Yllättävän pienillä vaurioilla siitä selvittiin. Karpelalta retkahti niska, mutta ei tullut mitään murtumia.
Iltalehti katsoi kuitenkin asiakseen tehdä kärpäsestä härkäsen nyyh nyyh Tanjalle symppis-ääniä tyyliin. Iltasanomien oli tehtävä samoin, ettei joudu uudestaan Tanjan nuhteiden uhriksi, ellei julkaise Tanjan ja tämän erityisavustajan lähettämään tiedotetta tai "haastattelua" asiasta.
Tyypillistä Tanjan "ajamille" asioille on taas se että yksikään lehti ei vaivautunut julkaisemaan lausettakaan tästä "yhteistyösopimuksesta", jonka Tanja käväisi Venäjän perukoilla "allekirjoittamassa".
Iltalehden lööpin, mutta uutisissa en ole kuullut mitään.
Kuten olette huomanneet, nämä julkut tekee mitävain, että pääsevät iltalehtien otsikoihin.