semmonen onkelma kun menee resussihalintaan ja siirtelee tai poistaa jotain tai avaa vaan tiedostoja siellä niin kohta rossu vetelee 100%
kone tietty hyytyy siihen ei auttanu vaikka asenti
winkun uudeleenki ois kyllä mukava jos joku vois
auttaa onkelmassa..
kone tietty hyytyy siihen ei auttanu vaikka asenti
winkun uudeleenki ois kyllä mukava jos joku vois
auttaa onkelmassa..
Vastaukset 2
Vanhimmat
Syynä oli virus windows backup-osiossa.
Mikään uudelleen asennus ei auttanut viittä minuuttia kauempaa.
Vasta, kun kaikki osiot oli poistettu ja tehty uudestaan, formatoitu ja asennettu puhtaasti toimi.
Koska sinulla on XP on luultavaa, että sinulla on kovalevyn lopussa piilo-osio, joka sisältää XP:n palautustiedot ja siellä on jotakin mätää.
Kokeilepa uudestaan ja kun prossu vetelee 100% (mikä on aivan normaalia) niin vedät hyppyset irti masiinasta ja odottelet suorituksen loppua. Ellei Prossun tehot kohta laske niin kyseessä voi tosiaan olla virus tai muu haittaohjelma joka yrittää yhteyttä jonnekin. Myös jokin laillinen mutta jumiutunut palvelu saattaa aiheuttaa tämäntyyppistä ilmiötä. Onko muuten RAM-muistia vapaan vai "swappaako" kone (käyttää levyvälimuistia)?