hei cherry

tyhjä

Hei,

haluaisin nauttia edes vähän elämästä. Tuntuu että ryven edelleen samassa kuopassa.

Näetkö mitään? Rakkautta? Entiset vaan kummittelee. En ymmärrä miksi hänenkin piti ilmestyä sillä tavalla. Nimi alkaa jiillä.

Yhteen "tuttuun" voisin ehkä ihastua, ainaki tunnen jotain vetoa tai sähköä tai en tiedä mitä. Hän on veellä alkava.

Työ ja opiskelu? Ammatti? En uskalla edes ponnistella saadakseni opiskelupaikan. Mistä motivaatio?

-väsynyt ja tyhjä

2

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rakkaus tulee luoksesi, kun vain annat sen tulla. Niin kauan kuin roikut menneessä, et voi edetä eteenpäin - henkivallat hieman testaavat nyt Sinua heittämällä entisiä rakkaitasi eteesi :). Pyydä arkkienkeli Mikaelia katkaisemaan sinisellä miekallaan ympäriltäsi kaikki vahingolliset siteet, jotka yhdistävät sinut menneisiin ihmissuhteisiin - häntä voit aina pyytää avuksi.

      Ihastu ihmeessä tuttuusi, hänkin voisi ihastua sinuun - kun vain annat asioille mahdollisuuden :) Älä kiellä itseltäsi oikeutta onneen ajattelemalla sen jo etukäteen mahdottomaksi - sitä saa mitä tilaa, ala siis tilata itsellesi onnistumisia!

      Sama pätee myös opiskeluihisi. Näkisin Sinun sopivan hyvin esim. hoitoalalle, koen sinut empaattisena ja lämpimänä ihmisenä, joka osaa hyvin asettua toisen kärsivän asemaan. Ota itsellesi voimalauseeksi: Tiedän mitä haluan ja saan sen. Vaikket vielä tietäisikään, lause alkaa toimia ja toteuttaa itseään - uskoitpa tai et, mutta nämä voimalauseet sitovat suuren määrän energiaa itseensä ja todella toimivat!

      Tässä muutamia elämänohjeita ja potkaisuja eteenpäin - pää pystyssä kohti valoisampaa syksyä! Lämmöllä cherry :)

      • tyhjä

        Kiitos vastauksesta. En ymmärrä miksi henkivallat haluavat testata aina vaan. Niin, ehkä se Mikael miekkoineen pystyisi auttamaan.

        Hoitoalaa en ole koskaan ajatellut. Toki sielläki on monenlaista ja esim. kiinalainen lääketiede kiinnostaa jonkin verran. Mutta muuten on käynyt mielessä aivan toiset alat. Hankalaa..

        Joo, pitää yrittää pitää voimalause(et) mielessä, vaikka asiat onki pielessä.

        Kiitos ja hyvää syksyä.

        -tyhjä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      21
      4169
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      163
      3561
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2911
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      11
      2834
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      130
      2749
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      110
      1846
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1518
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1396
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1365
    Aihe