CARBINEER KELTOR

Krisse

Tilasin sipulikukkia, mutta en tiedä mitä kyseinen nimi tarkoittaa, osaako kukaan vastata, mistä kukasta on kysymys?

4

383

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elli

      Krisse, mistä tilasit ne ? Onko isoja vai pieniä sipuleita ?

      • krisse

        Moikka Elli,
        tilasin ne Viherpeukalosta, enkä löydä nettisivuilta suomenkielistä nimeä, ovat ilmeisesti tulppaaneja, koska sipulit ovat suht isoja.


      • elli
        krisse kirjoitti:

        Moikka Elli,
        tilasin ne Viherpeukalosta, enkä löydä nettisivuilta suomenkielistä nimeä, ovat ilmeisesti tulppaaneja, koska sipulit ovat suht isoja.

        Moi,laita tiedustelut sähköpostilla,ehkä vastaavat ja antavat lisätietoa.Yleensä kyllä vastaavat.Nimiä on jos jonkinlaisia, ei niistä aina tiedä,mikä on mitäkin,tuota en ole koskaan kuullut.


    • juuso

      nimi voi olla lajikenimi,mutta en osaa sanoa mikä sipuli on kyseessä.jos vastaisit sähköpostiini ja kuvailisit sipulia voisin auttaa tunnistamaan sipulin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      185
      3081
    2. 93
      1378
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1112
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1102
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      965
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      94
      820
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      105
      684
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      675
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      106
      636
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      582
    Aihe