sopiiko avanto, kun on tätä sydämmen tykytystä kokoajan, kun ei enää Propralkaan auta.
Voi kertokaa!
Voi kertokaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
luulin minäkin et sieltä se helpotus löytyisi,mut lääkäri oli toista mieltä.Ei avantoon kun on rytmihäiriöitä...näin minulla.
avantoon joo siel tulee kuolema
En yllytä ketään, mutta naapurini joutui ohitusleikkaukseen ( oli käynyt kaksinkin kertaa päivässä avannossa - vauhti aina kova) Lääkäri kielsi leikkauksen jälkeen avannon. Mies totesi, että kuolee mieluummin kuin jättää käymättä. Jatkoi viikko leikkauksen jälkeen avantouintia, ja siitä on kulunut nyt kymmenisen vuotta.
Mutta en nyt uskalla tätä samaa kaikille suositella.
Aikoinaan kävin vuosia avannossa ja selvisin hienosti: vaikeat kokoukset, ennalta ahdistaviksi tietämäni tilanteet. Nukuin aina erittäin hyvin, erityisesti uinnin jälkeen. Nyt olen joutunut turvautumaan läheisen kuolemaa välittömästi seiranneen kriisitilanteen yhteydessä Cipralexiin ja Alproxiinkin nyt taas täydellä 3x0,5 annostuksella muutaman viikon. Eilen yritin ilman A:ta ja olo oli todella ahdistunut. Nyt ajattelin aloittaa avannon uudelleen - suosittelen ainakin sen kokeilemista. Ne, jotka sitä harrastavat, sanovat, että se auttaa kaikkiin vaivoihin, ovat ne sitten fyysisiä tai´pyykkisiä