Olen käyttäytynyt

ala-arvoisesti ja minussa on paljon katkeruutta ja vihaa. Minä tiedostan tämän ja siksi joskus olen aika hyökkäävä. Tämä on se salaisuus, minkä takia olen niin mukava kaikille. Minä pystyn puhdistamaan sieluni panttaamatta tunteita sieluuni.

Oletko silti minuun rakastunut kaiken tämän jälkeen, vai olinko minä sinulle vain pelkkä viihdettä. Sanotaanhan, että rakkaus kaiken kestää. Olkoon tämä testi sille.
152942
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Rakkaus kestää kaiken! Otan sinut vastaan sellaisena kuin olet ja jos huolit minut?

Äänestä
  • Outoa... nimimerkki oli minun, mutta ei tietystikkään rekisteröitynä. Noin minäkin olisin kyllä voinut vastata. kerrohan aloittaja tarkemmin mokastasi?

    Äänestä

  • Oikea sinisilmä kirjoitti:

    Outoa... nimimerkki oli minun, mutta ei tietystikkään rekisteröitynä. Noin minäkin olisin kyllä voinut vastata. kerrohan aloittaja tarkemmin mokastasi?

    mokannut. Tai on, olen ollut oma typerä itseni...

    Äänestä

  • uskaltaudutko jatkamaan yhteiselämää kanssani vai vieläkö on ongelmia itsesi kanssa?

    Äänestä

Oletko nainen vai mies?

Äänestä

Ketä sinä rakastat? Mistä se katkeruus ja viha ja kehen sen kohdistat? Onko hän ansaiinnut sen, jos ei niin oletko pyytäny anteeksi. Jos tuo ihminen vieläkin rakastaa arvosta sitä. Miksi täällä kyselet kysy siltä.

Äänestä

tiedän tunteesi, ja tiedän myös mikset vastaa muiden kyselyihin.
nämä ovat arkoja asioita.
olen myös omalta osaltani pahoillani ongelmien aiheuttamiseen, ja kyllä minä sinua silti rakastan.
en haluaisi rakastaa mutten pääse irti.

Äänestä
  • Miksi et haluaisi rakastaa???

    Äänestä

Nyt kaikki Suomen *sinisilmät* vastaa omalle *J*:lleen tähän ketjuun.
Yksi rakastaa ja toinen ei haluaisi.
Eikö nämä asiat kannata sopia kahden kesken osuu vastaukset oikealle henkilölle!

Äänestä

sitähän se oli vuosia sitten,on ollut parin vuoden tauko,ja taas jatkettiin siihen mihin jäätiin...tällä kertaa en anna sinulle yliotetta,tunteitani en sinulle kerro,koska loputtava tämän on...

Äänestä

olen sinuun rakastunut..sitä se on, en jaksa kieltää, mutten myöskään tunnusta. Sinun lähellä oli hyvä ja nyt on kylmä ja ikävä.

Äänestä
  • Sama täällä on kylmä ja ikävä.

    Äänestä

Mä oon korviani myöten rakastunut...etkö jo ymmärrä? Sun pitää vaan tuoda ilmi et sulla tunteet samanlaiset.Et ole viihdettä vaan haave tulevasta!!!

Äänestä
  • eteenpäin?

    Äänestä

  • -J- kirjoitti:

    eteenpäin?

    Laita sähköpostia. Tekstarin laitan itse tänään kun lähden Turun suuntaan tuon nuoremman kanssa. ok? Ikävä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-J- kirjoitti:

ala-arvoisesti ja minussa on paljon katkeruutta ja vihaa. Minä tiedostan tämän ja siksi joskus olen aika hyökkäävä. Tämä on se salaisuus, minkä takia olen niin mukava kaikille. Minä pystyn puhdistamaan sieluni panttaamatta tunteita sieluuni.

Oletko silti minuun rakastunut kaiken tämän jälkeen, vai olinko minä sinulle vain pelkkä viihdettä. Sanotaanhan, että rakkaus kaiken kestää. Olkoon tämä testi sille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu