Terveysasemilla ryhmiä?

Tiedättekö onko nykyisin kunnallisen terv.huollon järjestämiä syömishäiriö- tai laihdutusryhmiä? Saisiko havaintoja tälle palstalle, kiitos!
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jo vain on. Täällä meillä, etelä-pohjalaisella 15 000 asukkaan paikkakunnalla pyörii tällä hetkellä tietääkseni ainakin 2 painonhallintaryhmää. Ja keväällä oli jo lisäksi ainakin yksi ryhmä, joka on tainnut jo päättyä...

Tietysti aina voi päästä myös terveydenhoitajan seurantaan esim. kerran viikossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ammattimammutti kirjoitti:

Tiedättekö onko nykyisin kunnallisen terv.huollon järjestämiä syömishäiriö- tai laihdutusryhmiä? Saisiko havaintoja tälle palstalle, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu