Olipan surkea esitys kärpiltä,kalliit ammattimiehet pelaa ottelusta viimeiset kymmenen minuuttia,edes joten kuten .JA MAALILLA NIKKE OLI KUIN VARJO ENTISESTÄ JA SITTEN VIELÄ PALKITTIIN,TODELLA TÖRKEETÄ.
hävetkää
kausikorttilainen
1351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei tuo peli Niken torjuntoihin ratkennut, melkeinpä päinvastoin, sen verran monta koppia Nikke kuitenki otti, toisin kuin esim. Lehto toisessa päässä.
Ringbomin ja avustavien toiminta oli kyllä surkeinta mitä itse muistan nähneeni pitkään aikaan!!!
Ja sitä en ymmärrä miksi jauhetaan samaa p**kaa siitä että pelissä ei ole tasoa eikä Suomesta tule enää huippupelaajia.
Tämänkin illan pelissä se nähtiin. Ei esim. Tapparan tyyli pelata ole mitään huippujääkiekkoa...ei tuollainen kahvaaminen ja hakkaaminen (vaikka ei ehkä ollut tänään pahimmasta päästä)kuuluis edes Mestistasolle. Se juuri kuitenkin estää niiden taitopelaajien esiinnousun ja uusien maailmanluokan tähtien kehittymisen. Suoraan sanottuna oli TODELLA masentavaa seurata tuota tämän illan peliä. Rahat tuosta pitäis takaisin.
PALJON tarkempi linja tuomareille...pelin taso nousis huimasti, syntyisi enemmän tilanteita ja maaleja, sekä yleisö viihtyis takuuvarmasti paremmin!!!
Mutta niinhän se nykyään on, tulos on tärkeämpi kuin yleisön viihtyminen, vaikka kansahan se kaiken maksaa.
Lopputuloksesta, Tappara kuitenkin näytti haluavan voittoa enemmän ja peli näytti olevan kasassa paremmin kuin Kärpillä...joten olkoon sitten tavallaan oikeutettu voitto.
Mutta surullista oli lukea Rautakorven kommentit pelin jälkeen, mutta siinä puhuikin tulos eikä niinkään mikään varsinaiseen jääkiekkoon, varsinkaan taitokiekkoon, liittyvä.
SURKEA PELI!!!