Mut siis raiskattiin kesällä ja epäuskovaisen kaverin neuvosta tein ilmoituksen poliisille. Mut kun huomasin et oon raskaana, tajusin että mun pitää mennä naimisiin sen miehen kaa. Muuten tulis avioton lapsi ja lestadiolaissuvussa se tarkoittais koko suvun häpäisyy.
Se mies (37 v) oli otettu jo kiinni kun mä sovin sen kaa että vedän ilmoituksen takas jos se suostuu avioliittoon mun kaa ja parantaa tapansa. Ja se suostu!
Me mennään naimisiin kolmen viikon päästä ja voidaan sitte muuttaa yhteen ja oon tosi onnellinen! Rakkautta tämän on pakko olla!
Se mies (37 v) oli otettu jo kiinni kun mä sovin sen kaa että vedän ilmoituksen takas jos se suostuu avioliittoon mun kaa ja parantaa tapansa. Ja se suostu!
Me mennään naimisiin kolmen viikon päästä ja voidaan sitte muuttaa yhteen ja oon tosi onnellinen! Rakkautta tämän on pakko olla!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tunnen täällä asti, kuinka onni suorastaan kukoistaa :D
Tämä voisi olla vitsi, mutta kun kerran uskovaisista on kyse, minulle menee ihan täydestä.
muka "rakkauttakin" mukaan että saisit sen tälle palstalle.Se on provo jokatapauksessa.Etkä kuitenkaan ole edes mikään VL.Mies ehkä?Toisinaan hamosessa?
jumalan siunausta nuorelle perheellenne!ja onnea maallisella tiellä.toivottavasti aviomiehesi saa kokea parannuksen armon.
Siis en ole mitään inhottavampaa kuullut vähään aikaan. Minusta sinulla on täysi oikeus noin nuorena ihmisenä olla pitämättä lasta, jos olet sen väkisin makaamisen tuloksena saamassa! Mikään eikä kukaan saa velvoittaa sinua naimisiin miehen kanssa, joka on loukannut sinua pahimmalla mahdollisella tavalla. Sinähän olet lapsi vielä itsekin!
Ei Jumala rankaise tällaisista asioista, jumala on armollinen ja ymmärtää. Sukusi miettii vain itseään ja mitä muut ajattelee, ei todellisella kristityllä tavalla tässä tapauksessa!
teille ja eläkää onnellisena perheenä:)
..en viitsi edes kommentoida tämän enempää.
Jotkut nauttii kun saa järkyttää muka muita provosoivilla jutuilla, jotka eivät pidä paikkaansa.
älä nyt herranjumala ota semmosta paskaa itelles. tai no, olen onneks aika varma etää tämä on vitsi.
siis mitä v*ttua??? onko tää joku helvetin sairas vitsi..siis toihan on ihan kamalaa.. ja oot vie noi nuoriki..tuut katuun viä..
...hän ei osoittaisi sinun olevan valmis äitiyteen ja naimisiin menoon tuolla tavalla...on täysin luonnotonta rakastua ihmiseen joka on siut väkisin ottanut..joko se ei ollut väkisin tai tää on provo,mutta olkoon...
tälläset asiat ei oikeen sovi edes sairaiksi vitseiksi joten...en ole varma sääliäkkö vai tuntea suurta inhoa...pakko olla rakkautta-no joo,toivon todella että saat elämässäsi tuntea vielä aidon rakkauden...aito rakkaus ei tule väkisin eikä sopimuksesta,toivottavasti kuitenkin tämä tuleva miehesi on muuten kunnollinen ettet joudu myös "henkisellä tasolla raiskatuksi"se toinenhan on jo tapahtunut..huhhuh
avioton lapsi ei tarkoita minkään suvun tai perheen häpäisyä. Mietin kirjoituksesi tarkoitusperää. Oletko katkera jostain vain miksi keksit tälläisiä viestejä? Vieläpä niin vakavasta aiheesta kuin raiskaus. Ei naurattanut yhtään. HÄPEÄ!
Raiskaus EI ole asianomistajarikos. Tiedoksi vaan tälle ketjun aloittaneelle provosoijalle. Eli mahdottomuus vetää syytettä takaisin.. *Huoh*
Jos molemmat pystyvät raiskausväitteen bullshitiksi osoittamaan. Asianomistajalle voi rapsahtaa tästä sakko...