Onko T.Karpelalla alkoholiongelma ?

http://www.city.fi/lehti/article.php?id=784

Tuolta voi lukea kohdasta Eduskunnan pahikset että ministeri Tanja Karpela on rattijuoppo. Minusta hänen tulisi mennä hoitoon.
5904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko kertarikkomus mielestäsi peruste hoitoon? Yhdestä rikkomuksesta ei rangaista useampaan kertaan. Vai onko hän mielestäsi krooninen alkoholisti, tai alkoholin suurkuluttaja? Onko Sinulla jotain salattua tietoa siitä? Sorrutko alhaiseen populismiin? Linjauksesi on niin matalaotsainen, että se ei uppoa keneenkään.

Äänestä
  • No jos kerran on ajanut kännissä niin todennäköistä on että sitä on tapahtunut useasti Eihän kiinnijäämisriski ole kovinkaan iso. Minusta kännissä ajo kielii jonkinasteisesta ongelmasta. Vai onko se mielestäsi normaalia ?

    Äänestä

  • Juoppoo kirjoitti:

    No jos kerran on ajanut kännissä niin todennäköistä on että sitä on tapahtunut useasti Eihän kiinnijäämisriski ole kovinkaan iso. Minusta kännissä ajo kielii jonkinasteisesta ongelmasta. Vai onko se mielestäsi normaalia ?

    Käryäminen ratista toistamiseen tai vielä useamman kerran on faktinen vahvistus ongelman olemassaolosta. Se on huomioitu nykylaissa siten, että kortin takaisin saamisen ehtona rangaistusseuraamusten lisäksi on hoitoon hakeutuminen.
    Oletat siis, että kerran elämässään kärynnyt ei kuitenkaan ole ottanut opikseen? Kerran ratista kärynneen alkoholin käytön ongelmallisuutta tai ongelmattomuutta ulkopuolinen ei voi kuin arvailla, kuten Sinä teet.

    Äänestä

...paennut autolla humalassa muinoin väkivaltaista ex-miestään, joka on poliisi.

Sellaisesta ei nyt ihan hoitoon tarvitsisi lähettää.

Äänestä

Maailman poliisi USA on valtio jonka presidentti on kärähtänyt rattijuoppo. Eipä nuo oo siitä paljon kohisseet. Kaipa siellä whisky virtaa, ja ei oo niin nuukaa, kun ei edes kohulehdistölle kelpaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juoppoo kirjoitti:

http://www.city.fi/lehti/article.php?id=784

Tuolta voi lukea kohdasta Eduskunnan pahikset että ministeri Tanja Karpela on rattijuoppo. Minusta hänen tulisi mennä hoitoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu