Hei. Voiko kyseinen lääke aiheuttaa jatkuvaa pahoinvointia/kuvotuksen tunnetta? Olen käyttänyt sepramia n.reilu 6vuotta masennukseen mutta nyt myöhemmin mukaan tuli myös ahdistus ja paniikkioireet. Hyvin pitkään on ollut vaan pahoinvoinnin tunnetta ja se varmaan suuri syy paniikkioireisiin ,ei pysty olla kaveriporukassa eikä esim.yleisissä kahviloissa ,nykyään ei edes oikein pysty syödä kuin yksin ollessa kun lähes aina on huono olo ja pelkään oksentavani. Kohta aika lääkärille ja ajattelin että oliskohan järkevää kokeilla jotain muuta lääkitystä?
Sepramistako huono olo?
Poju
3539
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
varmaan sovi sinulle,kannattas tarkistuttaa.
Minulta Sepram vei kuvotuksen tunteen pois,hyvä lääke ollut ainakin minulle.Olen syönyt monta vuotta.
Itsekinb kärsin kovista pahoinvointi kohtauksista kyseisen lääkkeen kanssa, nyt kun vaihdoin lääkkeet jäivät huonot olot historiaan.
se lääke ihan helvetisti!!!