tarkemmin sanottuna Laajatien alue.. onko se juuri sellaista ns. "huonompien ihmisten" aluetta? kannattaako lapsiperheen muuttaa sinne?
kertokaa kaikki mitä tiedätte :))
kertokaa kaikki mitä tiedätte :))
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no ei nyt kovinkaan suosittua aluetta...sieltäpäin suosittelisin enemmän silvastian aluetta.
sinullekin, eli sinne en siis muuta :)
En suosittele ainakaan laajatie 9 näissä asuu täysiä juoppoja mitä enemmän kello tulee sitä enemmän on meteliä ompas kivaa lähteä aamuyöstä töihin kun ei saa nukuttua mvt ei välitä mitään vaikka valittais eli valitse asunto jostain muualta.
siitä ysistähän mä kattelin, ja mietin että miksi kämpät on niin halpoja.. mutta nytpä selvisi, kiitos sinulle.
tasan just niinkuin kerroit.mvt:llä jos jonkunlaista iso/pientä päällikköä duunissa ja homma kuin 60-luvun neukusta,eiks joku niiden hallitus (jos edes on)vois pikkasen katella niiten perään.ei millään yksityisellä sektorilla homma vois toimia noin.joku vuosi sitten oli puhetta,että kaupunki möisi sen jollekkin kunta-asunnot tai vastaavalle.ruvetkaa äkkiä valmistelemaan sitä myyntiä uudelleen.
Kenelle oot valittanut ja miten???
onko tietoa laajati9b11 kaverista missä työssä
Ihan ok aluetta asua. Pieniä häiriöitä joskus mutta missäpä niitä ei olisi. Palvelut lähellä ja julkinen liikenne toimii hyvin. Osa asunnoista peruskuntoisia jotenka hinta sen mukainen. Sama se silvastissa mutta matkaa kaupunkiin pari kilsaa enemmän. Siellä yrittävät kyllä nyhtää tyhjästä ja asunnot jää myymättä!