tamma myytiin NUrmijärveltä Tampereen seudulle tänä syksynä.
Meni kuulemma pieneen pihatalliin, jonkun nuoremman ponitytön ratsuksi:
KAIKKI mahdollinen tieto ponista ja uudesta omistajasta kelpaa. Haluaisin tietää ponin kuulumisia yms. voin myös lähettää kuvia ponista.
toivottavasti edes joku huomaisi :P
nf-t. CHIMONA
6
1536
Vastaukset
- suokki-95
Katoppa www.sukuposti.net ja siihen "hae hevonen nimellä" kohtaan polles nimi ja varmasti löytyy!!
- Sasa & Poni :)
Kun laitoin sukupostiin Chimona, tuli tälläinen löytö:
http://62.236.109.132/hevoset/52009
Olisi kiva, jos tuosta olisi jotakin apua sinulle :) !
Talviterkuin,
Sasa & Pikku ponskumme
- zukkis
Saanko udella, että mistä mahdat tuntea ponin? Yhteistyö tämän pikkutytön kanssa päättyi lyhyeen ja Simppa asustaa nykyään valkeakoskella. Ilmeisesti omistajanvaihdosta ei ole milloinkaan tapahtunut vaan poni siirtyi minulta koeajalle kangasalalle ja sieltä taas toiselle vuokraajalle. Kuulopuheiden mukaan voi hyvin uudessa kodissaan, mutta sekin on hyvin suhteellinen käsite.
Kuvia vastaanottaisin mieluusti :DD - mä:)
Mä hoidan simonaa ja simona voi oikeen mainiosti :)
- ;(
Poni on nyt päässyt vihreämmille laitumille ja sen on nyt hyvä olla. Sille tuli paha jalka vamma ja se vaan kärsi niin tää oli sille paras vaihto ehto.
- Rakastan aina!
http://korppi.kuvat.fi/kuvat/2009/mettis170709/IMG_4871.JPG
Onko tämä etsimäsi poni? Poni on nyt valitettavasti kuollut mutta oli maailman paras poni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks785884Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1094263Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää1113680- 1233052
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742606Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1642432Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1202150Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471888En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131605Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis31584