Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tänään...

101, 2: Jokerit - Blues

-Yrittäkääpä ymmärtää, että tämä ei ole mikään hetkellinen notkahdus, vaan Jokerit pysyy noin paskana koko kauden. Joten turha odottaa mitään nousua, tai "Kyllä ne Jokerit sen pelinsä saa käyntiin.." -temppuja. Blues on vahva joukkue ja käyttää tilaisuutensa.

Kerroin: 2,10. Investoin 20 emukkaa. Tällä pitää saada kahden lapun mittainen tappiokierre kumottua. =P
Mietteitä?
111053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Paremmat kun Veikkauksen

Jokerit - Blues 2,60 4,15 2,20

Äänestä

Tänään laitoin...
Kirjoittanut: Blackened_90 24.9.2005 klo 15.48

37, 2: West Ham - Arsenal

39, 1: Chelsea - Aston Villa

42, 1: Everton - Wigan

60, 2: HPK - Kärpät

67, 1: Alle 5,5 maalia, Tappara - Lukko -ottelussa.

Kerroin: 12,50. Investoin 10 emukkaa.

----
Loistava esimerkki pelistä, jossa on kaikki pielessä. Siksi sitä voi käyttää opetukseen tässä.

a) viimeistä kohdetta lukuun ottamatta kaikki ovat rankkoja alikertoimia.

b) kohteita on liikaa yhteen riviin. Noin monella kohteella voittoa voi joutua odottamaan todella kauan. Ja kun joskus osuu, alikertomisuudesta johtuen ei saa likikään edes omiaan pois

c) "Arsenal on tosi hyvä, kyllä se voittaa." - Usein voittaakin, mutta ei läheskään aina, kuten on nähty. Nimekkäät, mutta minikertoimiset suosikit, ovat pääsääntöisesti kaikkein huonoimpia pelikohteita.

Äänestä
  • Ei tällanen edelleenkään ikää kysy. Ja muutenkin on aika säälittävää vittuilla netissä, kun jos oikeessa elämässä tavattais, niin veikkaan, että vittuilus jäis vähemmälle.... =P

    Äänestä

  • Blackened_90 kirjoitti:

    Ei tällanen edelleenkään ikää kysy. Ja muutenkin on aika säälittävää vittuilla netissä, kun jos oikeessa elämässä tavattais, niin veikkaan, että vittuilus jäis vähemmälle.... =P

    Kerro ny kumminkin mix sä painat kaikkein surkeimpia alikertoimia?

    Äänestä

  • Blackened_90 kirjoitti:

    Ei tällanen edelleenkään ikää kysy. Ja muutenkin on aika säälittävää vittuilla netissä, kun jos oikeessa elämässä tavattais, niin veikkaan, että vittuilus jäis vähemmälle.... =P

    "Ja muutenkin on aika säälittävää vittuilla netissä, kun jos oikeessa elämässä tavattais, niin veikkaan, että vittuilus jäis vähemmälle"

    sinä se oot hyvä esimerkki siitä säälittävästä henkilöstä joka vittuilee netin välityksellä jokaiselle... oikeessa elämässä kuset heti housussa jos joku sanoo jotain...

    mukavaa että sain kunnon naurut heti näin aamuksi... päivä lähti hyvin käyntiin, kiitos sinulle siitä...

    Äänestä

  • Kova ja mahtava teillä teillä näyttää olevan
    tietotaito pelaamisesta.Odottelen nyt niitä
    rivejä mielenkiinnolla.Luultavasti turhaan.
    Uskallus ei taida riittää arvostelun pelossa.
    Blackened_90:lle nostan hattua rohkeasta
    rekisteröidyn nimimerkin takaa kirjoittamisesta.
    Vaikkakin kirjoitukset on joskus törkeitä.
    Karvakorvan ja muiden lusmuilijoiden kirjoitukset
    on sitä aina.
    Oma pelitilini on tosiaan vähän lommoilla,mutta
    korjaan sitä sitten kun saamme ne ylikerroinrivit
    tänne näkyville.
    Olisiko mahdollista laittaa ne jo iltapäivällä?
    Kiitos etukäteen.

    Äänestä

Lähinnä huvittavia ovat perustelusi. Jokereille laitan tänään 1x.

Äänestä
  • Jokerit voittaa vasta Kalpan, jos voittaa.
    Tämä Blues peli menee vielä murheellisissa merkeissä. Blues on sentään materiaaliltaan
    reilusti vahvempi joukkue. Jokerit jännittää
    nyt liikaa, pelistä ei tule mitään.

    Äänestä

"-Yrittäkääpä ymmärtää, että tämä ei ole mikään hetkellinen notkahdus, vaan Jokerit pysyy noin paskana koko kauden."

Oletko nyt ihan varma?
Koko kauden?

Katseleppa vähän Jokerien pelaajarinkiä ja vertaa sitä vaikka Ässiin. Kummalla on parempi joukkue paperilla? Olisiko kuitenkin vaan ajan kysymys koska Jokereiden peli alkaa kulkea?
Sellaiset herrat kuin Tony Virta, Marko Jantunen (kun saa itsensä pelikuntoon), Petri Varis, Petri Pakaslahti, Sami Lepistö tulevat vielä nostamaan tasoaan ja samalla koko joukkueen.
Ja jos ei ihan heti ala niin rahaa kyllä löytyy millä ostaa SM-liiga tasolle vahvistuksia. Että se siitä paskana koko kauden, eikö?

Niin ja minä en ole Jokerifani, en todellakaan.

Äänestä
  • Jokerit on pelannut todella surkeasti ja Ilves tappio osoitti sen, että tehot puuttuu. Varmaan suurimmat ongelmat löytyvät valmennus puolelta ja pelaaminen ei parane ennen kuin saadan uusi valmentaja ja jokunen uusi vahvistus kehiin. Korkeintaan hifk ja kalpa pelaavat tällä hetkellä huonommin kuin jokerit, mutta uskon että kalpakin saattaa voittaa jokerit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Blackened_90 kirjoitti:

101, 2: Jokerit - Blues

-Yrittäkääpä ymmärtää, että tämä ei ole mikään hetkellinen notkahdus, vaan Jokerit pysyy noin paskana koko kauden. Joten turha odottaa mitään nousua, tai "Kyllä ne Jokerit sen pelinsä saa käyntiin.." -temppuja. Blues on vahva joukkue ja käyttää tilaisuutensa.

Kerroin: 2,10. Investoin 20 emukkaa. Tällä pitää saada kahden lapun mittainen tappiokierre kumottua. =P
Mietteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu