Uudenkaupungin itsemurha

Kun hylkäsi Ladan valmistuksen teki se tehdas samalla oman lopettamispäätöksen.Olisi ollut todella kehityskelpoinen aihio.Ei näillä posseilla ole kuin muutama vähämielinen sunset roadin narkomaaniostaja ja se siitä
2423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä Uudenkaupungin autotehtaan menestys näkyy lada-miehiä rassaavan. Kun ladasta ei tullutkaan Suomen autoteollisuuden pelastajaa, niin väkeä oli pakko panna pihalle. Ja kun Saab lopetti tuotannon Suomessa, lähti väkeä vielä lisää.

Nyt on Porschea myyty niin, että lomautetut on päässeet töihin ja väkeä tarvitaan jopa lisää. Mutta mikä se lada-kuskeja enempää luontoon ottaakaan kun huippu-autojen myynnin kasvu ja menestys aikana jolloin ladan myynti putoaa vuosi toisensa jälkeen.

Luulisi kaikkien olevan onnellisia kun työttömille löytyy töitä, vähemmän on yhteiskunnan rahoilla elätettäviä ja enemmän veronmaksajia.
Mutta ei, kateellinen pitää lada-miehen olla kaikesta. Taitavat ladailijat ollakin pääsääntöisesti työttömien kirjoissa, kun toisten menestys noin käy luontoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laaduntarkastaja firmassa kirjoitti:

Kun hylkäsi Ladan valmistuksen teki se tehdas samalla oman lopettamispäätöksen.Olisi ollut todella kehityskelpoinen aihio.Ei näillä posseilla ole kuin muutama vähämielinen sunset roadin narkomaaniostaja ja se siitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu