Hei!
Tietääkö joku, mistä saisi ostaa lampaantaljan vaunujen lämmikkeeksi? Myykö lastentarvikeliikkeet vai kangaskaupat vai joku ihan muu?
Entä missä myydään niitä sänkyyn laitettavia pissasuojia ja sitten pukluharsoja?
Tietääkö joku, mistä saisi ostaa lampaantaljan vaunujen lämmikkeeksi? Myykö lastentarvikeliikkeet vai kangaskaupat vai joku ihan muu?
Entä missä myydään niitä sänkyyn laitettavia pissasuojia ja sitten pukluharsoja?
Vastaukset 7
Vanhimmat
tuosta taljasta kyselit.. en tiiä mitkä liikkeet niitä myisi, mut ainaskin täällä meilläpäin keskisuomessa tuossa männä viikolla huomasin että markkinoilla torilla oli useemmallakin myyjällä mahtava pino ihan aitoja taljoja kaupan. hinnat alkaen 50e...
äitiyspakkaus ainakin sisältää yhden sänkyyn laitettavan pissisuojuksen, joka on juuri passelin kokonen pinnasänkyyn, samoin mukana tulee oisko ollu 6 kappaletta harsoja. mutta jos siellä päin löytyy tokmanni-nimistä kauppaa, niin sieltä ainakin löytyy lisää kumpaisiakin..
(:
Pisulakanoita löytyy esim. lastentarvikkeelta(ohessa sinne linkki).
Voi löytyy kangaskaupoistakin ainakin joskus joku sanonu ja että harsokangastakin löytyis joten niitä ompelemaan :)
Yleensäkin joissa myydään lastentarvikkeita ja isommissa tavaratalokaupoissa.
Taljoja olen joskus nähnyt esim. hobbyhallissa tilattavan (hintaa en ole ajatellut, aika hintavia), mutta sekin näkyy löytyvän lastentarvikkeelta (siitäkin sulle linkki ohessa).
http://www.lastentarvike.fi/default.asp?docId=11971&paatuoteid=272&valikoimaid=9
http://www.lastentarvike.fi/default.asp?docId=11971&paatuoteid=192&toimittajaid=55
Lampaantaljan voi tilata ainakin osoitteesta www.ruskovilla.fi.
myy anttilat.myös netanttila.fi
Itsekin hain taljaa ja päätin että ostan sitten saman tien sellaisen jonka voi kunnolla vesipestä, niin käy sitten muutenkin köllöttely- ja ilmakylpyalustaksi. Babyidea ja jälleenmyyjät ainakin myyvät sellaisia.
Puklukäyttöharsoja (niitä ohuita) saa melkein joka marketista ja anttilasta. Netistä löytää haulla myös kuviollisia ja värillisiä, mutta nuo valkoiset markettiharsot ovat halpoja ja ok siihen käyttöön. (netistä hakiessa löytää myös niitä vahvempia, valkaisemattomia vaippaharsoja)
Kodin Anttilassa ja Hobby Hallissa myynnissä.
tänään näin jyskissä lampaantaljoja. hintaa en löytänyt.