Hei te kohtalotoverit, tääl ois vinkkiä tarjolla. Sen toimivuus voi olla yksilökohtaista, mutta aina voi yrittää. Itse kuuluin viel kuukausi sitte niihin, jotka eivät koskaan ole orgasmia saaneet (ei yksin eikä kaksin). Jätkäkaverin kaa ei onnistu vieläkään, mutta itsenäisenä suorituksena nyt onnistuu... Siis: selälleen makaamaan (voi laittaa vaik tyynyn takamuksen alle), pikkuhousut pois, jalat koukkuun ja rinnan päälle, sit ala sivellä sormin häpyhuulia ja pikku hiljaa klitorista. Hiero painamalla, nytkytä nipukkaa sormenpäällä tai jyystä koko sormen pituudelta silleen, että klitoriksen nipukka varmasti heiluu. Nopeuta tahtia ja älä anna periks, vaikka turhauttas kuinka. Sieltä se tulee, usko pois! Asento on sikäli hyvä, että jos taas olen reidet levällään ja niin, ettei jalat ole rinnan päällä, orgasmia ei tule. On oltava rento ja kun jalat eivät vastaa maahan, niiden avulla ei voi "punnata" orastavaa orgasmia kauemmas.
Kertokaa, onnistutteko!
Kertokaa, onnistutteko!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tein melkein samalla tavalla tässä vähän aika sitten mutta jalat ei ollu koukussa. En oo koskaan ennen saanu yksinäni joten ajattelin että kai tuokin nyt pitää kokeilla. :) Ihan mukavat orkut tuli ja täytyy myöntää että ne oli vähän intensiivisemmät kun poikakaverini kanssa. :) Olin kyllä aika moisessa puutteessa tuolloin enkä yleensä harrasta itsetyydytystä orkkuihin asti kun ei yksinkertaiseti ole intoa tai energiaa moiseen. Mutta kyllä se kokeilemisen arvoista oli.
mä sain ensimmäisen orkkuni toissailtana.mä olin selälläni,mulla oli kaksi tyynyy pään alla.pidin jalkapohjat sänkyy vasten,mutta nostin lantiotani niin ylös,kuin sain.jalat oli aikalailla yhdessä,ja tavallaan "pihtasin"...oli turhauttavaa masturboida,kun ei ennen ollu saanu orkkuu,mut sit aloin tunteen tärinää,ja vpisin kauttaaltani.ja sieltähän se tuli=)
Ajatelkaa jotain kiihottavaa tarinaa runkatessa, olkaa osa sitä. Tuntekaa miten ihanalta märkä ja pehmeä pillunne tuntuu. En oikein ymmärrä, että orgasmin saaminen runkkaamalla on vaikeaa, itse olen harrastanut sitä 12-vuotiaasta asti. Paras asento mielestäni on olla ihan normaalisti rentona vatsallaan ja hyväillä kädellä/käsillä klitorista ja vaginaa. Käyttäkää mielikuvitusta, sopivan porkkanan raastaminen runkkauskuntoon on sekin jo kiihottavaa.
jos aamulla ajattelee jo että illallapas sitten taidan antaa itelleni pikku palkkion[mm..sormeilua] esim siitä,et on siivonnu...pessy ikkunat...lukenu kokeisiin...jotain muuta..ja sitte päivällä miettii,miten katensä laittaa illalla..siinä kostuu jo mukavasti..ja sit vaikka kipaisee kauppaan,ja ostaa ison,mehevän paksun kurkun..ja miettii,missä asennoissa vois käyttää apuvälinettään..ja sit ku ilta koittaa,niin menee hyvissä ajoin sänkyyn.varmistaa ettei tuu mitään häiriötekijöitä..on aikaa vain ja ainoastaan sulle itelle.ja sit alottaa hitaasti hieromisen,ja samalla sepittää mielessään eroottisia tarinoita..tai vaikka ajattelee itsensä novellin päähenkilöksi.vaihtelee asentoa,työntökulmaa...rajusti,ja hellmmin..ja vaikka ei orkkua saiskaan,on hyvä olo,ja kiva mennä nukkumaan:)iloisia hetkiä toivotellen..jenni86