525i automaatti 92

pitää lootassa pakko kolmosta päällä ja hälyttää sähkö vikaa.ja sitä on piru etitty.onko kellään sattunu moista?
6965
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Keltainen rattaan kuva ?
Jos palaa, niin kokemuksesta voin kertoa, että
hintava vika.

Äänestä

Mulla uudempi (-97) 523i. Laatikko meni sekaisin, kun vasemman etupyörän ABS-anturi hajosi. Laatikko saa ko. anturin kautta tietonsa pyörän pyörimisestä. Uusi anturi 85 euroa ja kaikki kunnossa.

Äänestä

getriebe-vika kytkentäelektroniikassa ja lootan näyttö häviää mittaristosta.missähän kohti siinä on lootanboksi?liitoksia olen läpi käynyt.

Äänestä
  • Vaan olisi ohjaus yksikkö, itseltä meni vähän aikaa sitten.Hävittää lootan näytön, ja vaikuttaa myös muihin mittareihin.
    voi tietysti olla anturikin, ohjaus yksikkö vähän yli 900 euroa....

    Äänestä

  • tinke kirjoitti:

    Vaan olisi ohjaus yksikkö, itseltä meni vähän aikaa sitten.Hävittää lootan näytön, ja vaikuttaa myös muihin mittareihin.
    voi tietysti olla anturikin, ohjaus yksikkö vähän yli 900 euroa....

    tonne vehon pajalle(vitun halpaa)että ne paikallistais sen häikän.ittellä loppu jo mielenkiinto kun ei mikään konsti auta.pärkele.varmaanpa ostan saksantuonti auton jobbarilta.vaikka vittu ilman jakasivat haminan satamassa niin saa olla mun puolesta!

    Äänestä

Tarkista kaasuläppä moottori..jos se on epäkunnossa ilmoittaa vaihteistovikaa(vaikka tuntuukin hassulta) kaasuläppä moottori voi mennä helposti apuvirtaa antaessa/ottaessakin rikki, mutta voi vanhuuttaankin jo hajota!

kannattaa tarkistaa se ennenkuin alkaa laatikkoo irti repimään!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piru minkä teit kirjoitti:

pitää lootassa pakko kolmosta päällä ja hälyttää sähkö vikaa.ja sitä on piru etitty.onko kellään sattunu moista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu