Prinsessa Diana

En voi ymmärtää miksi ihmiset palvovat prinsessa Dianaa. tavallisen näköinen vieraissa hyppinyt kotirouva, joka sattui olemaan naimisissa prinssin kanssa? Mitä hänessä oli niin ihmeellistä? valistakaa valistumatonta.
151856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kun joillain reppanoilla ei omassa elämässä ole mitään hohtoa,niin he luulevat löytävän sitä julkuista.Ja raha tietenkin ratkaisee.

Äänestä
  • Wimiam ja Kate eroamassa
    Näin kirjoittelevat Britti lehdistö
    Syynä kun wiliam iski silmänsä perhetuttujen kauniiseen vaimoon
    Liitto kriisissä . No kyllähän se näkyy kun katsoo Katea , on varjo entisestään

    Äänestä

lyyli nuorena

Äänestä

Kaunis ja herttainen.

Äänestä

Et ymmärrä kun et ole britti. Totta kai kuninkaallinen kiinnostaa. Varsinkin kun häntä kohdeltiin niin kuin kohdeltiin muiden kuningasperheen jäsenten taholta. Hän on sentään tulevan kunikaan äiti.

Tuo sinun näkemyksesi hänestä on lehdistön antama kuva. Varmasti moitit JFK:tä myös. Hänetkin on mustamaalattava, jotta huomio kääntyisi pois siitä tosiasiasta, että hänetkin MURHATTIIN niin kuin Dianankin.

Äänestä
  • Diana meni humalaisen miehen kyytiin , jos olisi ollut poliisisuojelu niin näin ei olisi käynyt ,juuri se mitä Harry haluaa tullessaan Britteihin ,
    Dianalla ei ollut turvavyötä
    Näin siinä sit kävi

    Äänestä

  • Sekaisin päästään oli, ahdistusta, bulimiaa, itku potku raivareita, mustasukkaisuus kohtauksia ja kirsikkana kakun päällä, bussi muslimin kanssa niin ja olihan siellä jonon jatkona henkivartija ai niin ja se intialainen tohtori. Kiirettä on pitänyt tytöllä
    Haarat auki joka suuntaan.

    Äänestä

Diana oli niin kaunis, että hänen varjonsa jo häikäisi, kun hän astui huoneeseen.

Äänestä
  • Kaunis ? Kirveellä veistetty nokka ja lurppa silmät ?
    No, joissakin kuvissa ihan nätti

    Äänestä

  • Ihan tyypillisen näköinen Britti

    Äänestä

No kyllä kai hänessä jotain oli, kun Daily Express-lehti kirjoitti pari päivää sitten, että sekä brittiläiset että ranskalaiset valehtelivat autonkuljettaja Henri Paul'in verikokeesta. Lehden mukaan Henrin verikoe oli vaihdettu itsemurhan tehneen henkilön verikokeen kanssa. Näin saatiin väite, että autonkuljettaja ajoi humalassa. On käsittämätöntä, miten viranomaiset voivat nykyään huijata, jos lehden tiedot pitävät paikkansa. Eikä tietääkseni niitä ole mikään taho kiistänytkään.

Äänestä
  • Eiköhän näitä juttuja sepitetä ja keksitä vielä ...
    No, jos olisi ollut poliisi suojelu se sama mitä Harry haki olisi Diana edelleen elossa ....

    Äänestä

Lehtien toimittajat siitä teki sen ns kauniin... niin öklö ämmä... teeskenteli ujoa... tai siveellistä... mutta kun oli julkimo niin toimittajat hehkutti... pcstä koko kuninkaallinen seurakunta..

Äänestä
  • Siveellinen hihihi lakanat oli kuumina kun miehet vaihtu

    Äänestä

Olihan Diana tosi nätti silloin nuorena, todella hyvä iho.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavallista kirjoitti:

En voi ymmärtää miksi ihmiset palvovat prinsessa Dianaa. tavallisen näköinen vieraissa hyppinyt kotirouva, joka sattui olemaan naimisissa prinssin kanssa? Mitä hänessä oli niin ihmeellistä? valistakaa valistumatonta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu