S60:nTavaratilan valo

Missä on S60:n -04 tavaratilan valon kytkin. Sulake ehjä ja lamput myös mutta valot ei pala?
Onko se vai - puolella?
Käytin takaluukun verhoilun irti mutta ei löytynyt kytkintä ei.
32161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei siellä välttämättä ole enää perinteistä painokytkintä tuon valon ohjaukseen vaan tieto voi tulla peräkontin lukko-osasta. En ole tutustunut peräkontin lukkoon mutta takaovien kylläkin. Ja niissä (S60 -02) ainakin oli homma toteutettu tuolla tavalla, hienoa eikö totta ?

Ilmeisesti päädytty tuollaiseen, kun aukiolotieto tarvitaan informaationäyttöön ja näin päästään vähemmällä piuhoituksella. Niin se kehitys kehittyy..

Äänestä

Tavaratilan valo on yhteydessä yleissisävaloon.
Jos olet ohjelmoinut sisävalon asentoon = ei pala ovia aukaistaessa,niin ei myöskään tavaratilan valo toimi kantta aukaistaessa.Ohjelmointihan tapahtuu painamalla yleisvalon katkaisijaa yli 3 sekunnin ajan.Palautus normaalitilaan,paina lyhyesti 2 kertaa
kytkintä perätysten.Tällöin myös tavaratilan valaistus palaa normaaliksi.

Äänestä
  • Tavaratilan valon kytkin on integroitu takaluukun lukkoon, koko lukko kaikkine ohjausboxineen vaihdettiin takuuseen ja valot pelaa taas, ihme sydeemi.....
    Kiitokset molemmille vastaajille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valo kirjoitti:

Missä on S60:n -04 tavaratilan valon kytkin. Sulake ehjä ja lamput myös mutta valot ei pala?
Onko se vai - puolella?
Käytin takaluukun verhoilun irti mutta ei löytynyt kytkintä ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu