Miten ihmeessä...

Koneessani oli ennen ME ja nyt w2k. Poistin joskus ME:n kansion, mutta konetta käynnistäessä se vielä herjaa siitä. Mistköhän saisin sen kuitattua unholaan?
4240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kannattaisi -ehkä- asentaa uusi käyttis
formatoimalla ensin c:aseman dossissa,
sen jälkeen puhdas asennus.

Äänestä
  • Ei aina tarvitse kaikkea formatoida ensimmäiseksi! Helpommallakin kun voi päästä...

    Tiedän vain, että oli joku käynnistystiedosto, mitä pitäisi vain pikkasen muokata, jotta saisi ME-vaihtoehdon pois käynnistyksen alusta.

    Äänestä

  • Roge kirjoitti:

    Ei aina tarvitse kaikkea formatoida ensimmäiseksi! Helpommallakin kun voi päästä...

    Tiedän vain, että oli joku käynnistystiedosto, mitä pitäisi vain pikkasen muokata, jotta saisi ME-vaihtoehdon pois käynnistyksen alusta.

    C:BOOT.INI

    Äänestä

My computer/properties oli muistaakseni win2k:ssa joku välilheti missä pysty asettaan ne buuttauksen vaihtoehdot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roge kirjoitti:

Koneessani oli ennen ME ja nyt w2k. Poistin joskus ME:n kansion, mutta konetta käynnistäessä se vielä herjaa siitä. Mistköhän saisin sen kuitattua unholaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu