Nelonen ja

...konserneineen tappoi jääkiekon seurannan/kiinnostavuuden suomesta.
Jääkiekon kiinnostavuuslukemat osoittaa pohjalukemia tällä hetkellä ja syy siihen on se, että sitä ei enää nää suorana kuin maksulliselta kanavalta. Kaikki eivät halua maksaa siitä 300e vuodessa, joten ei mikään ihme, että suosio laskee. Syyttävä sormi osoittaa Erkon pesään.
Toivottavasti maikkari ei tee samaa F1:selle.
5207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eiköhän se ollut Helkovaaran ja kUmmolan vika , kun halusivat Canal rahat ja hylkäsivät MTV3:sen tarjouksen

Äänestä
  • Hyvä vaan, että jääkiekko siirtyi maksulliselle kanavalle ja F1 toivottavasti myös mahdollisimman pian.F1 ei ole edes urheilua, vaan miljonäärien leikkikenttä.Jääkiekko on hieno urheilulaji, mutta Suomalaiset kiekkopäättäjät haluavat uhrata sen rahan mahdille.

    Äänestä

  • ja fyrkat canal lta kilahtaa hyvin pitkälle erkon tilille.
    oishan erkolla ollu mahis laittaa lätkä näkymään neloseltakin, mutta ei, vaikka on jo rahasäiliö kattoo myöten täynnä.

    Äänestä

  • Tai sitten MTV3:n vika, kun ei tehnyt edes yhtä hyvää tarjousta kuin Canal ja Nelonen.

    Vaikka onhan se Canal ja Nelosenkin vika, kun keksivät tehdä tarjouksen.

    Ja SM-Liigan vika, kun vaativat maksullisuutta.
    SM-Liiga nimenomaan vaati maksullisuutta myös MTV3:lta.

    Äänestä

"Kaikki eivät halua maksaa siitä 300e vuodessa, joten ei mikään ihme, että suosio laskee."

Se on muuten avaus/korttimaksuineen lähes 400 euroa vuodessa. Muutenkin se on jo jotain 350 euroa vuodessa pelkästään kuukausimaksuiltaan, jotka on nousseet.

"Toivottavasti maikkari ei tee samaa F1:selle."

Ei tee, koska se on mainosrahasampo ja suuria tunteita. Kisa näytetään suorana vaikka se laitettaisiinkin täyteen mainoksia.

MTV3:han nimenomaan ei suostunut laittamaan SM-Liigaa maksulliseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aatos Erkko... kirjoitti:

...konserneineen tappoi jääkiekon seurannan/kiinnostavuuden suomesta.
Jääkiekon kiinnostavuuslukemat osoittaa pohjalukemia tällä hetkellä ja syy siihen on se, että sitä ei enää nää suorana kuin maksulliselta kanavalta. Kaikki eivät halua maksaa siitä 300e vuodessa, joten ei mikään ihme, että suosio laskee. Syyttävä sormi osoittaa Erkon pesään.
Toivottavasti maikkari ei tee samaa F1:selle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu