PÖRSSI ROMAHTAA

Talaouden näkymät ,kuten henkinen ilmapiiri ja moraali laskee entisestään Fortumin ja muun myötä; päättäjät elävät mammonan palvonnan varassa itsekkäästi kuin "viimeistä päivää"...onko pelko peräruiskeen alla?

tervesin maajussi
3331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pörssin rommaus tulee kuin salma kirkkaalta taivaalta ja, se päivä ei välttämättä ole kovin kaukana....sano siihen "viisaat" ekonomistit mitä tahansa!

Äänestä

Viestit "kentältä" ovat sitä luokkaa, että nykyinen eriarvoistamisen kasvu ja ihmisten hyväksikäyttö tulevat aiheuttamaan yhä lisääntyviä mellakoita ja jossain vaiheessa räjähtää.

Nyt onkin oikea aika rahastaa niille, joilla siihen on mahdollisuus. Kun hulinat alkavat, on jo myöhäistä. Siis - jengiä pihalle, optiot lunastukseen, bonukset tilille, kaikki irtoava fyffe jemmaan. Sillä voi sitten ostaa itselleen korkeammat muurit ja aseistettuja turvamiehiä.

Äänestä
  • Voi voi poijat (tytöt). Suomen kansa on niin tyhmä, että vaikka meiltä vietäisiin viimeinen-
    kin lantti mitään ei tapahdu. On aivan turha odottaa mitään mellakoita tms, ei niitä tule, se
    on varmaa. On se vaan kummaa, että kansa ei ole jo herännyt. Suuret pamput mällää tähtitieteelli-
    sillä summilla euroja, mutta kansa vaan murisee,
    mutta ei tee mitään. Kyllä me ollaan kaikki hi-
    taita hämäläisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eu on kupla kirjoitti:

Talaouden näkymät ,kuten henkinen ilmapiiri ja moraali laskee entisestään Fortumin ja muun myötä; päättäjät elävät mammonan palvonnan varassa itsekkäästi kuin "viimeistä päivää"...onko pelko peräruiskeen alla?

tervesin maajussi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu