2 uros punakorvaa

Moi haluaisin tietää et sopiiko 2 uros punakorvaa samaan akvaarioon et ne ei tappele!!!! Jos joku tietää niin voi kirjoittaa mulle tänne palstaan!!!!!!
3139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

punakorvakilpikonnat purevat tosi paljon ja kasvavat todella suuriksi ne saattavat vahingoittaa toisiaan puremalla ja raapimalla(niinkuin erään ystäväni konnat ovat tehneet) En ainakaan suosittele että laitat kaksi uros konnaa samaan akvaarioon...toivottavasti löydät keinon tähän asiaan:)

Äänestä
  • Kyllä löydän mut kyllä punakorva varmaan yksinkin pärjää eks pärjäää????

    Äänestä

noh..meillä on kyl kaks uros kilpparii ollu noin 11.vuotta samassa akvaariossa..toinen niist on isompi nii se saattaa aina välillä näykkiä sitä toista esim.jos niit vaik syötetään!!eipä siitä mittää isoo tappeluu tuu!!pari näykkäsyä tai ei mittää!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niko kirjoitti:

Moi haluaisin tietää et sopiiko 2 uros punakorvaa samaan akvaarioon et ne ei tappele!!!! Jos joku tietää niin voi kirjoittaa mulle tänne palstaan!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu