Chrystall

onneton/onnellinen

Kiltti Chrystall!
Elän avoliitossa, lapsiakin on. Tuntuu, että suhteeni mieheeni on enää pelkkää kaveruutta, jos aina sitäkään. Nyt olen tuntenut erään miehen pari vuotta ja rakastunut häneen ja hän minuun. Mitä näet tulevaisuudelleni?

2

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Crystall

      Jos kaikki olisi hyvin ja olisit onnellinen miehesi kanssa, et olisi huomannutkaan tätä toista miestä. Asioilla on kuitenkin tietty tasapaino nykyisellään ja olosuhteet samoin kuin rakkautenne voi muutua toisenlaiseksi, jos päätätte jättää nykyisen ja aloittaa uuden elämän yhdessä. Tällä hetkellä riittää hyvin että olette miehesi kanssa kavereita. Hänkin löytää myöhemmin toisen. Antakaa asioiden edetä omalla painollaan, tasapaino muuttuu ja tienne rakastamasi kanssa yhtyvät myöhemmin.

    • Hei, katselin minäkin tilannettasi kun tuolla ylempänä pyysit..

      Sanoisin samoin kuin Crystall: älä tee hätiköityjä päätöksiä juuri nyt. Jos kysymyksessä olisi vain kaksi aikuista ihmistä (tai siis kolme), olisi tilanne toinen, mutta kun mukana on lapsia, täytyy vastuullisen aikuisen ajatella myös heitä. Vaikka sydäntä täytyykin aina ensi kädessä kuunnella, on nyt kuunneltava myös järkeä. Perhetilanteesi ei ole mahdoton, miehesi ei lyö tms., on hyvä isä ja kelpo aviomies. Kehottaisin sinua listaamaan paperille plussat ja miinukset, hyvät ja huonot puolet molemmista miehistä täysin rehellisesti ja tasapuolisesti, ja miettimään sitten, olisitko valmis vaihtamaan nykyisen uuteen.

      Pakko sanoa, että tässä tilanteessa päätös on lopulta yksin sinun käsissäsi, ei yksikään näkijä eikä kukaan muukaan voi tehdä ratkaisuja puolestasi. Viisautta ja ymmärrystä pyydän Korkeimmalta Sinulle, niin että pystyt paremmin elämään rauhassa itsesi ja läheistesi kanssa! Lämmöllä cherry :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      861
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      693
    4. 50
      587
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      12
      493
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe