..SDP:n ministerit Mönkäre ja Tuomioja on pantava henkilökohtaiseen vastuuseen rahan jaosta valtionyhtiöstä. 500 miljoonaa euroa on rikollista!
Mönkäre ei muista, että kokoomuksen Sasi on yrittänyt asiasta keskustella, kumma juttu, että muistaa edes tätä pikku opitio episodia?!
Mönkäre ei muista, että kokoomuksen Sasi on yrittänyt asiasta keskustella, kumma juttu, että muistaa edes tätä pikku opitio episodia?!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen jo usealla saitilla kysellyt, miten O-P Heinonen korvaa omat möhläyksensä Soneran tapauksessa? Taisi olla vielä kalliimpi kupru mitä Fortum-episodi.
Siitä olen samaa mieltä, että täysin ammattitaidotonta toimintaa molemmissa tapauksissa.
Uskallan lisäksi väittää, ettei vastuuta ota kukaan, ovathan kansanedustajat ja ministerit saaneet valtakirjan kansalta hoitaa asiat parhaalla mahdollisella tavalla.
Demarit huolehtivat pääoman eduista, vaalien alla ollaan vasemmistoa koska tarvitaan ääniä.
Kummelin sanoin: artisti (kansa) maksaa.