Onko normaalia että viikko ovulaation jälkeen alkoi pahoinvointi, flunssa ja "kuumat aallot", näitä kesti viikon, jonka jälkeen ei mitään oireita viikkoon. Nyt taas kuvotusaaltoja ja lämmöt sahaavat 36-36.8 välillä. Ovatko nämä raskausoireita? Nyt on meneillään kp 31/30. Olen tehnyt jo kaksi negatiivista raskaustestiä. Vauva olisi kyllä erittäin tervetullut!!!
Alkuraskauden oireista
???
1743
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mahdollista on että testit eivät näytä virtsan matalasta hormoonitasosta positiivista.. Sinuna menisin ehdottomasti terveyskeskukseen tekemään testin..
Näyttävästi yritystä lapseen on=)
Itselläni kuukautiset olivat viikon myöhässä ja kotitestissä oli erittäin hentonen toinen viiva ja kun menin 3 päivän kuluttua tk:hon testiin oli se positiivinen..
minullakin kuvotusta ja lämpö oli hiukkasen korkeampi kuin normaalisti eli paleli jonkin verran. Nyt tässä odottelen viikon kuluttua olevaa ensimmäistä neuvolaa ylpeänä ;)