Bloody Mary Mix

Tietääkö kukaan, onko lentokoneesta saatavaa "Bloody Mary Mix" (Mr. and Mrs. T) -mikseriä saatavana Suomesta, esim. tukusta?
5569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lentokoneessa on kaikkea, ja vähän ylikkin. mutta ei saa ottaa omia eväitä.

Äänestä
  • "Lento emäntä." Siis "hidas emäntä." Oletko kenties italialainen, tai musiikki-ihmisiä, kun lento-termiä käytät? Vai oletko ihan tavallinen latvalaho? Se varmaankin viestistäsi päätellen.

    Äänestä

  • Mitä tarkoitat? kirjoitti:

    "Lento emäntä." Siis "hidas emäntä." Oletko kenties italialainen, tai musiikki-ihmisiä, kun lento-termiä käytät? Vai oletko ihan tavallinen latvalaho? Se varmaankin viestistäsi päätellen.

    noin huonolla tuulella. Mitä tuosta voisi päätellä?

    Äänestä

  • kysyinkn saako kyseistä juomaa suomesta jostain muualta kuin lentokoneesta..

    Äänestä

Oli tuossa 15 vuotta sitten noita miksereitä yleisemmin vähittäismyynnissäkin, sitten ne katosivat eli niille ei liene pahemmin kysyntää. Epäilen että ainakaan Suomesta ei moista saa, tosin olisivat aika kätsyjä.

P.S. Helsingin Stockkalla oli kanssa jossakin vaiheessa ihan toimiva valikoima noita erilaisia valmissekoitteita, tuskin enää... :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bloody kirjoitti:

Tietääkö kukaan, onko lentokoneesta saatavaa "Bloody Mary Mix" (Mr. and Mrs. T) -mikseriä saatavana Suomesta, esim. tukusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu