olin sunnuntaina 2.10.2005 kisaamassa mäntyharjussa päivin tallilla.voitin tehtäväluokan.isot ja pienet ponit palkittiin erikseen.olin isolla pollella.meitä isoja polleja ei ollut kuin 3 niin 2 tai 1 palkittiin niin minä menin isolla ja sain 1kkös mitallin ja raipan.olen mira nikkinen 9 w kannattaa kokeilla päivin tallia se on hyvä ja monipuolinen talli siellä on 20 hevosta plus ponit mun kisa hevosen nimi on fatima.HYVIÄ RATSASTUS HETKIÄ SINULLE!!!!!!!!!!!!
Vastaukset 4
- peppi
On kisaillut hoitsullani 65 cm luokissa, jopa ykkösenä!!
- ^^pepperoni^^
Olen kisannut jo 8-vuotiaana,
nyt menen luokkia 60-70cm, 80cm ja 60cm.
Omalla ponilla ja yhdellä suokilla... - hevosen omistaja
alue-tasol 90-100cm(omallani siis) hyppään alue- kisois.tallin poneilla hyppään 80-90cm luokkii,ponin koulutus tasosta riippumatta.sit kaverin ponilla (kaveri ei uskalla),poni on peedrus sillä hyppään 100cm,luokkii.LOISTAVA PONI!!!!!!!!
- hevosen omistaja
voittoja ja sijoituksia.Peedruksella oon kyllä voittanu kaikki tämän hetkiset kisat,ollaan vasta oltu 5kisois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231004- 71912
- 103906
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha570845- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 66635
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627