Bordelli vähentäisi huomattavasti väkisinottamista, jos annetaan suosiolla. Taatusti olisi turvallisempaa kaisaniemen puistossa bordellin aikakaudella.
Bordelli vähentää raisk
ajattelija,
5235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mitään tekoa seksin kanssa, se on pahoinpitely
Monet naiset tykkäävät vähän rajummasta seksistä. Tässä esimerkiksi lehtiartikkeli:
Nainen halusi harrastaa seksiä neljän miehen kanssa
Poliisi: ei merkkejä väkisinmakaamisesta
16 vuotta sitten Mount Maunganuissa tapahtuneesta väitetystä "joukkoraiskauksesta" syytetyt miehet ovat kertoneet poliisille naisen olleen tyytyväinen eikä laisinkaan suuttunut tapahtuneesta. Syytetyt ovat nykyään noin 40-vuotiaita miehiä.
Miehiä kuulusteli kersantti Maxwell Taylor sen jälkeen kun nainen oli nostanut syytteen vuoden 2004 toukokuussa.
Syytetty kertoi poliisille hänen saapuneen tyhjään taloon kaverinsa jälkeen, joka oli myös mukana oikeudessa. Mies kertoi naisen suostuneen harrastamaan seksiä neljän ihmisen kanssa.
Kun mies saapui paikalle, kolme muuta syytettyä odottivat talon ulkopuolella. Sisällä he löysivät alastoman naisen mutta kertoivat poliisille ettei naista häirinnyt heidän läsnäolonsa.
Juttua tutkineen kersantti Taylorin mukaan "ei ole merkkejä siitä että naista oltaisiin väärinkäytetty."
Taylorin mukaan joukko kävi "ystävällistä keskustelua ennen seksin harjoittamiseen ryhtymistä."
"Ei ollut kysymystäkään siitä halusiko nainen seksiä, koska hän näytti selvästi nauttivan siitä," kertoi syytetty poliisille.
raiskauksia tapahtuu, ja niitä ei pidä vähätellä. Jotkut raiskatut kärsivät mielenterveysongelmista lopun ikää ja ovat ahdistuneita.
No miksei ne raiskarit sitten käy huorissa jos se on muka siitä kiinni?
Meinaatko että ne on niin laiskoja ettei huoraa jaksa etsiä muualta kuin mahtollisesta bordellista linnatuomion uhallakaan, vai mihin logiikkasi tähtää?
nähdään että Suomen 1990-luvun puolivälistä alkanut prostituutiovastainen puritanismilinja pahentaa raiskaus ja hyväksikäyttötilastoja.
http://www.om.fi/optula/uploads/ttgqnp.pdf