Voinko olla raskaana?

Olen syönyt pilleriä 7 vuotta. Lopetin ne muutama päivä sitten.Sitten tuli lipsahdus, eikä käytetty siis mitään ehkäisyä. Joten.?
3711
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän e-pillereissä pidetäänkin 7 päivän tauko (kun menkat tulee), eikä silloin tulla raskaaksi (ainakaan yleensä)-

Äänestä

Eiköhän kaikki meistä täällä palstalla tiedä kuinka voi tulla raskaaksi joten sun kohdallas tilannehan on niinku 50/50... Ja siis raskaaksihan voi tulla vaikka käyttäis ehkäisyäkin!

Äänestä

oli aikas typerä kysymys multa.. mutta minkäs vauvakuumeellensa mahtaa!!!:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pillipiipari kirjoitti:

Olen syönyt pilleriä 7 vuotta. Lopetin ne muutama päivä sitten.Sitten tuli lipsahdus, eikä käytetty siis mitään ehkäisyä. Joten.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu