>>"Onko demokratiassa mahdollista olla eri mieltä vai onko niin, että kaikki pakotetaan puolueen asettaman ehdokkaan taakse?"
Takkula puhuu itse
puoluekuri
2141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Takkulan puhe on aivan älytöntä. Puolueessa on omat sääntönsä presidenttiehdokkaan asettamiseksi. Yleensä ehdokasasettelun vaiheessa puolueen jäsenet tuovat esille ne syyt, miksi he kannattavat tai vastustavat tiettyjä ehdokkaiksi esitettyjä henkilöitä. Tarvittaessa järjestetään esivaali. Ja kun puoluekokous on ehdokkaan nimennyt, niin "kansanvalta on puhunut ja pulinat pois".
Takkula vetoaa demokratiaan. Onko demokratiassa hyväksyttävä kaikenlainen paska. Nytkin Takkulan kotimaan avustaja istuu keskustan eduskunta-avustajien joukossa eduskunnassa ja saa tietoa Vanhasen kampanjasta. Arvatkaa, kenen hyväksi se menee.
Viisainta on, että Takkula vaan lähtee kalppimaan, ja jos ei ole miestä siihen, niin oma paikallisyhdistys ilmoittaa, että jäsenyys on irtisanottu puoluetta vahingoittavan toiminnan vuoksi.
EU:SSA TARVITAAN AINA MEPPEJÄ JOTKA EIVÄT OSAA SANOA MITÄÄN TAI JOILLA EI OLE MITÄÄN KANTAA, ELI NOLLAN PAINAJIA TARVITAAN SIELLÄKIN , MUTTA MISTÄ PUOLUEESTA TÄMÄKIN ?