windows 98

98 se meni juntturaan miten saan biosista laitettua että ajan uudestaan windowsin siihen
3558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei biosiin tarvi mennä .Hanki käynnistys korppu ja boottaa kone siltä. Laita asennusromppu sisään ja asennus alkaa.Buuttikorpun saat täältä:

http://www.bootdisk.com/

Äänestä
  • kyllä täytyy mennä biosin setupiin että laittaa aloittavaksi asemaksi floppy

    Äänestä

  • verran kirjoitti:

    kyllä täytyy mennä biosin setupiin että laittaa aloittavaksi asemaksi floppy

    ennen biosissa käyntiä että korppu sisään vain ja boottaus.

    Miltei koneessa kuin koneessa on oletuksena että jos korppu on sisällä niin yritetään startata siltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kape kirjoitti:

98 se meni juntturaan miten saan biosista laitettua että ajan uudestaan windowsin siihen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu