Mitä armeijan lääkärintarkastus pitää sisällään ja milloin se suoritetaan alokkaille? Pitääkö huhu paikkansa että armeijan lääkärit eivät ole vaitiolovelvollisia,vaan jos kertoo lääkärille jostain ongelmasta niin se tietää kohta koko komppanja!!!!!
armeijan lääkärintarkastus
6
11832
Vastaukset
- näin on
Joo kaikki kuulee kaikesta!
Eihän ne ole edes oikeita lääkäreitä!
Ja munasilleen mennäänpitkää käytävää pitkin ja odotetaan lääkärille pääsyä!
Mitä isompi m.... sitä korkeampi herra sinusta tulee!!!!!! - GleNN
Ei pidä paikkansa, kyllä ne salaisuudet pysyy. Ne lääkärintarkastukset on todella nopeita ja pinnallisia. Niissä ei huomata paljon mitään vaivoja. Jos sinua oikeasti vaivaa jokin, kannattaa mainita lääkärille, jolloin se sitten merkitään papereihin. Pikkuvaivat on monesti koko komppanian tiedossa siksi, että pitää ilmoittaa esimiehille, mikä vaivaa jos saa jonkun vapautuksen. Ei sitä kuitenkaan mikään pakko ole kaikille muille kertoa.
- TJ 0
Nyt on taas huhupuheet tainnu saada yliotteen aivotyöskentelystä. Omakohtaisesti oli samansuuntaiset ajatukset ennen tuota tarkastusta. Siellä vaan vastaanotolla jonotettiin verkkarit jalassa ja odotettiin omaa vuoroa. Sitten sisään, testit, rokotukset jne. Isommista ongelmista voi sitten kertoa myöhemmin lääkärille. Ihan oikeita lääkäreitä ne on vaitiolovelvollisuudella varustettuna.
Eikä siellä mitään lusikkatestejä ole...
Tsemppiä!- Gnome
Pointti se löytyi tästäkin tekstistä:
"Isommista ongelmista voi sitten kertoa myöhemmin lääkärille."
Kyllä ne isommat ongelmat ovat olleet jo aiemminkin tiedossa jos kerran on latvansa lahoamisen antanut mennä niin pitkälle että intistä itsensä löytää!
Poika parka, mitäs läksit; kikkeliskokkelis!! - hra x
Gnome kirjoitti:
Pointti se löytyi tästäkin tekstistä:
"Isommista ongelmista voi sitten kertoa myöhemmin lääkärille."
Kyllä ne isommat ongelmat ovat olleet jo aiemminkin tiedossa jos kerran on latvansa lahoamisen antanut mennä niin pitkälle että intistä itsensä löytää!
Poika parka, mitäs läksit; kikkeliskokkelis!!Pelko on turhaa. Ovat oikeita lääkäreitä vaitiolovelvollisuuksineen. Ja Gnomelle vinkiksi: Tämän palstan aihe on maanpuolustus. Maansa myyjien palstat on toisaalla.
- Sissiristi II/01
hra x kirjoitti:
Pelko on turhaa. Ovat oikeita lääkäreitä vaitiolovelvollisuuksineen. Ja Gnomelle vinkiksi: Tämän palstan aihe on maanpuolustus. Maansa myyjien palstat on toisaalla.
Gnome voi mennä pesee nittä vanhusten paskapönttöjä sinne sivariin ihan rauhassa.
Oikeesti monella ja varmaan kaikilla on niin paljon epätietoisuutta armeijaa kohtaan ennen sinne menoa, että se kyllä pistää pään pyörälle! Lääkärintarkastus siellä ei tosiaankaan ole kummoisempi, kuin aikanaan kouluterveydenhuollossa! Ja mitää siellä käynnistä ne ei muille kerro! Ja siitä ja muustakin armeija touhuista selviää, onhan ne kaikki muutkin! Ajattelee vaan niin, ni hyvä tulee! Ja nykyisin se on niin sivistynyt paikka, ketään ei siellä pakolla pidetä, tai teetetä mitään ylivoimaista! Vitutti se silloin tällöin, mut jälkeenpäin, menisin vaikka toisen kerran! Jo pelkästään palvelusaikana syntyneiden mahtavien kaveruussuhteidenkin takia! Hyviä armeija aikoja kaikille tuleville ISÄNMAAN PUOLUSTAJILLE!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod225494- 324810
- 282731
- 342354
- 372058
- 152008
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191647- 121601
- 231472
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons251449