Sektiokokemuksia

Kertokaa kokemuksianne epiduraalisektiosta!
1263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä lyhyesti jotain: positiivista oli se, että toipuminen on nopeampaa kuin nukutettuna, vauvan näkee heti synnyttyä, jos kaikki on hänellä hyvin. Myös mies voi osallistua. Riskit ovat pienemmät kuin nukutettuna. Negatiivisena koin itse sen, että pelotti kauheasti, kun toimenpide oli aikaisemmin tehty nukutuksessa.

Epiduraalissa on erilainen vaikutustapa, mutta itse sen laitto, on melkolailla samantyyppinen, sinne selkärankaanhan sekin laitetaan, eri kohtaan vain. Spinaali vie tunnon nopeasti, ja yhden ilkeän vihlaisun tunsin itse sektion aikana vain, ilmeisesti istukan irrottaminen aiheutti sen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirre kirjoitti:

Kertokaa kokemuksianne epiduraalisektiosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu