Tahtoo tietoa?

Käykö 4wd Gtr:än tekniikka suoraan 4wd Gtx:ään???
2318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

gtx:n tekniikka on pääosin aivan samaa kuin gtr:n. Sama lohko ja kansi mutta eri turbo, välijäähdytin ja ohjainboksi. En kuitenkaan ole aivan varma osien(esim pelkkä boksi) sopivuudesta mutta siitä olen varma että koko kone sopii. gtx:n tehot on suomessa 165hv ja gtr:n 185hv mutta japanissa on ollut myynnissä n. 200hv gtr:kin. Gtr koneen hinta on kyllä aika kova ihan missä vaan jopa saksassa, joten kyllä gtx:stä saa virittämällä varmasti halvemmalla jopa 200hv:aa. Vaihteisto ja perä on käsittääkseni samoja molemmissa.

Äänestä
  • Mulla on 4wd Gtx, mutta turboton malli ja siintä hajos vaihelaatikko ja ajattelin hommata Saksasta taxfree auton (Gtr) varaosiksi. Meinaan siirtää Gtr:n tekniikan omaan, niin riittääkö jos vaihdan pelkän koneen ja laatikon vai onko siinä jotain muutakin mitä pitäs vaihtaa, jotta saisi katsastettua. Onks sun gtx:ssä kestäny laatikko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gtx kirjoitti:

Käykö 4wd Gtr:än tekniikka suoraan 4wd Gtx:ään???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu