Win XP +

Win 2000

Koneessa on nyt XP. Kovalevy on osioitu kahdeksi asemaksi. Nyt haluasin asentaa Win 2K:n toiselle osiolle, koskapa 2K:ta on täällä kehuttu vakaaksi. XP on ollut pienoinen pettymys. Voisi siteerata Shakespearea:"Paljon melua tyhjästä". Olen pärjännyt vallan mainiosti vanhalla yhdistelmällä, Linux ja Win 98SE, mutta kahden hengen huusholli tarvitsi uuden koneen, jossa oli valmiina toi XP. Sitä aikani käytettyä totesin sen "karamellipaperiin" kyhätyksi hölönkökkeliksi. Eipä ole tullut eteen ainuttakaan toimintoa, joita en olisi saanut tehtyä 98SE:llä. No nyt sitten tosiaan haluaisin kokeilla 2K:ta tuon XP:n rinnalla. Käykö että asennan sen tyhjälle osiolle, vai tuleeko asennusjärjestyksessä ongelmia.

5

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulet

      mitä ihmettä sie luulet sieltä 2000:ta löytyvän?
      sama se on kun xp... ilman koristeita.....

      • win 2000

        Juuri sitä haen. Ilman koristeita olevaa käyttistä. Eiköhän tuo selvinnyt kysymysessäni. Kiitos vaan vastauksesta, joka ei tietekään auttanut, kun et valaissut asennusjärjestystä. Sitähän kysyin.


    • reiska

      vanhempi versio eli win2000 ja sitten winxp siihen toiselle osiolle. Heti alkulatauksen jälkeen voi valita kumman ottaa käyttöön ja aikaa siihen on 30s.

      • win 2000

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.


      • ceelle se
        win 2000 kirjoitti:

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.

        W2k ja jätä D: omille datoillesi.
        XP on siellä vain tilaa viemässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      2761
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1154
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      59
      917
    8. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      835
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    Aihe