Win XP +

Win 2000

Koneessa on nyt XP. Kovalevy on osioitu kahdeksi asemaksi. Nyt haluasin asentaa Win 2K:n toiselle osiolle, koskapa 2K:ta on täällä kehuttu vakaaksi. XP on ollut pienoinen pettymys. Voisi siteerata Shakespearea:"Paljon melua tyhjästä". Olen pärjännyt vallan mainiosti vanhalla yhdistelmällä, Linux ja Win 98SE, mutta kahden hengen huusholli tarvitsi uuden koneen, jossa oli valmiina toi XP. Sitä aikani käytettyä totesin sen "karamellipaperiin" kyhätyksi hölönkökkeliksi. Eipä ole tullut eteen ainuttakaan toimintoa, joita en olisi saanut tehtyä 98SE:llä. No nyt sitten tosiaan haluaisin kokeilla 2K:ta tuon XP:n rinnalla. Käykö että asennan sen tyhjälle osiolle, vai tuleeko asennusjärjestyksessä ongelmia.

5

833

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulet

      mitä ihmettä sie luulet sieltä 2000:ta löytyvän?
      sama se on kun xp... ilman koristeita.....

      • win 2000

        Juuri sitä haen. Ilman koristeita olevaa käyttistä. Eiköhän tuo selvinnyt kysymysessäni. Kiitos vaan vastauksesta, joka ei tietekään auttanut, kun et valaissut asennusjärjestystä. Sitähän kysyin.


    • reiska

      vanhempi versio eli win2000 ja sitten winxp siihen toiselle osiolle. Heti alkulatauksen jälkeen voi valita kumman ottaa käyttöön ja aikaa siihen on 30s.

      • win 2000

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.


      • ceelle se
        win 2000 kirjoitti:

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.

        W2k ja jätä D: omille datoillesi.
        XP on siellä vain tilaa viemässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      143
      995
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      940
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      748
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      537
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      481
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      463
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      417
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      391
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      155
      365
    Aihe