Win XP +

Win 2000

Koneessa on nyt XP. Kovalevy on osioitu kahdeksi asemaksi. Nyt haluasin asentaa Win 2K:n toiselle osiolle, koskapa 2K:ta on täällä kehuttu vakaaksi. XP on ollut pienoinen pettymys. Voisi siteerata Shakespearea:"Paljon melua tyhjästä". Olen pärjännyt vallan mainiosti vanhalla yhdistelmällä, Linux ja Win 98SE, mutta kahden hengen huusholli tarvitsi uuden koneen, jossa oli valmiina toi XP. Sitä aikani käytettyä totesin sen "karamellipaperiin" kyhätyksi hölönkökkeliksi. Eipä ole tullut eteen ainuttakaan toimintoa, joita en olisi saanut tehtyä 98SE:llä. No nyt sitten tosiaan haluaisin kokeilla 2K:ta tuon XP:n rinnalla. Käykö että asennan sen tyhjälle osiolle, vai tuleeko asennusjärjestyksessä ongelmia.

5

832

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulet

      mitä ihmettä sie luulet sieltä 2000:ta löytyvän?
      sama se on kun xp... ilman koristeita.....

      • win 2000

        Juuri sitä haen. Ilman koristeita olevaa käyttistä. Eiköhän tuo selvinnyt kysymysessäni. Kiitos vaan vastauksesta, joka ei tietekään auttanut, kun et valaissut asennusjärjestystä. Sitähän kysyin.


    • reiska

      vanhempi versio eli win2000 ja sitten winxp siihen toiselle osiolle. Heti alkulatauksen jälkeen voi valita kumman ottaa käyttöön ja aikaa siihen on 30s.

      • win 2000

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.


      • ceelle se
        win 2000 kirjoitti:

        tuota tietoa juuri halusin. C:lle 2000 ja D:lle XP.

        W2k ja jätä D: omille datoillesi.
        XP on siellä vain tilaa viemässä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1277
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      70
      889
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      823
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      158
      694
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      282
      656
    6. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      46
      631
    7. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      619
    8. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      38
      578
    9. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      536
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      520
    Aihe