Eli ongelmani on tämä: haluan aloittaa liiketoiminnan MOVEssa, mutta minulla ei ole ketään tuttua tuossa mukana.
En ole koskaan ollut missään esitttelyissä, pelkästään kuullut Movesta tältä palstalta.
Missähän noita esittelyjä pidetään?
Olen itse Tampereelta, mutta pyörin paljon helsingissäkin päin...
Mistä löytäisin itselleni esittelijän?
En ole koskaan ollut missään esitttelyissä, pelkästään kuullut Movesta tältä palstalta.
Missähän noita esittelyjä pidetään?
Olen itse Tampereelta, mutta pyörin paljon helsingissäkin päin...
Mistä löytäisin itselleni esittelijän?
Vastaukset 17
Vanhimmat
http://www.hansil.fi niin neuvon sulle esittelijän.
Taidanpa klikata www.anttila.net:(
sairas, että edes piloillaan kirjoittaa tuollaista..
[email protected]
et voi olla tosissasi kun harkitset vielä lähtemistä moveen mukaan. oletko tietoinen että kyseinen firma on poliisitutkinnassa vai onko moven väki aivopessyt sut? sulle on kai väitetty että hyvä kun move tutkitaan ja todetaan viimeinkin lailliseksi.yhdestäkään firmasta ei tehdä tutkintapyyntöä poliisille ilman perusteita. ilmiantoja varmasti tehdään monistakin yrityksistä, mutta poliisitutkintaa ei aloiteta pelkästään niiden peristeella vaan asialle haetaan ensin vedenpitävät perusteet.
olet vapaa tekemään itse päätöksesi, mutta tutki asia ensin ennen kuin sijoitat tonnin kankkulan kaivoon. sijoita sama raha mieluummin vaikka pankin kautta osakkeisiin, saat rahoillesi takuulla enemmän vastinetta.
joidenkin ihmisten on kuitenkin pakko maksaa kalliit oppirahat oppiakseen elämästä jotain. ilmeisesti sinä ja ne muut movelaiset tarvitsevat tämän opetuksen jotta seuraavalla kerralla ei retkahtaisi helpon rahan perään niin suurella innolla. vanha totuus on kuitenkin se, että jos joku asia näyttää liian hyvältä ollakseen totta, sitä se yleensä onkin.
Jos osaat lukea niin kirjoitin etten ole ollut missään esittelyssä koskaan aiemmin. Ainoastaan tän palstan perusteella kiinnostuin.
Eilen tapasin yhden edustajan ja pyysin näyttään palkkakuittejaan MOVEsta. Näytti kaveri tienanneen ihan hyviä viikkoprovisioita liiketoiminnansa rakentamisesta.
Aluks se oli tienannu vähemmän, mutta kaks viimestä kuittia osoitti sen tienanneen jo 700-800e per viikko...
Et tuskin oli kaveri kankkulan kaivoon rahojaan heittänyt. Tietysti jos suunnittelee jo aluksi tekevänsä vain kuukauden tai kaks duunia, niin voisaan puhua kankkulan kaivoon heittämisestä.
Kaveri ei ainakaan ollut näin tehnyt...
voi tehtailla kuka vain. Kysehän ei ole mistään bisneksestä, vaan huiputuksesta, jossa rahaa siirretään taskusta toiseen.
Sitä kutsutaan kansanomaisesti nimellä "kusetus", johon aina joku onneton hörhö hairahtuu äkkirikastumisen toivossa.
Jos sinulla on tuo 999 euroa ylimääräistä, niin heitä se vaan vaikka saunan pesään, niin pääset helpommalla. Se ei ole tietääkseni rikos, jos omia rahojaan polttaa:)
Ketjukirje ja pyramidi kujeilu sitävastoin ovat laittomia!
Rahan, niin oman kun vieraankin "vahingoittaminen"
on kiellettyä. En tiedä onko varsnaisesti rikos, kaipa se on. Jotenkin niitä omia rahojakaa ei saisi ihan konkreettisesti polttaa, mutta mikä muu tahansa olisikin viisampaa kun Move.
No ei sellaista Osuuspankin kuittia kyllä voi ite tehtailla... Että ihan aitoja ne oli, väität mitä väität, MINÄ se olin paikalla joka näki ne omin silmin, et sinä!
Missä Move on TODETTU ketjukirjeeksi tai pyramidiksi?!?
herrat johtajat ihan henk. koht. käyvät Osuuspankissa laittamassa rahaa tilille niin että kaveri saa kuitin hanskaan.... onpahan kivikautista.
Minäpäs olinkin se kassaneiti joka teki ne kuitit ja väärensin niihin ne summat.
Mutta katsoitko, mistä provisiot olivat tulleet? Vaikuttaa todennäköiseltä nimittäin, että tämä kyseinen henkilö ei ollut kuitenkaan päässyt 5% provisioilla 14000€ viikkomyyntiin, sillä se ei ole tämän hetken tuotteilla mahdollista. Myöskin varastosaldot tukevat tätä teoriaa, koska tuotteita ei ole movestoresta lähtenyt edes 10000€ arvosta. Laittomuuksista kun puhutaan, niin kannattaa keskittyä siihen, mistä raha tulee sisään firmaan. Käytä omaa järkeäsi, vieraile Movestoressa ja päättele, toimiiko tämä yritys tuotemyynnillä vai onko verkkokauppa pelkkää kulissia.
Nää on kinkkisiä juttuja.. miten tämä henkilö todisti palkkakuitit oikeiksi?
Kertoiko hän, että edustaja saa 100 euroa jokaisesta pitämästään n. 45 minuutin esittelytilaisuudesta ja satasen mukaan lähteneistä höynistä? Näin minun tuoreelle movettaja-ystävälleni on kerrottu siitä, miten hän voi alkaa tekemään suuria rahoja.
Ja niin, kun keskustelet kaverin kanssa movesta.
Kysäise, miksi tätä 1000 erkin "aloituspakettia" ei saa, eikä lantin lanttia, ennen kuin mukaan lähtemisen harkinta-aika (2 vk) on kulunut umpeen.
Kiinnostaisi. Tuo minun tuntemani movettaja kun on niin sinisilmäinen, ettei osaa vastata.
"Kysäise, miksi tätä 1000 erkin "aloituspakettia" ei saa, eikä lantin lanttia, ennen kuin mukaan lähtemisen harkinta-aika (2 vk) on kulunut umpeen."
Mieleeni tuli tämän 14 vuorokauden palautusoikeus, eikös se ole joku lakisääteinen juttu. Ja Moven tyyliinhän asian voisi hoitaa juuri näin että koko vitun pakettia ei edes vielä saa ennenkun tämä palautusoikeusaika (naamioituna näköjään harkinta-aika) on kulunut umpeen..
"Mieleeni tuli tämän 14 vuorokauden palautusoikeus, eikös se ole joku lakisääteinen juttu. Ja Moven tyyliinhän asian voisi hoitaa juuri näin että koko vitun pakettia ei edes vielä saa ennenkun tämä palautusoikeusaika (naamioituna näköjään harkinta-aika) on kulunut umpeen.."
14 vuorokauttahan on posti- ja kotimyynnissä oleva lakisääteinen palautusoikeus. Eihän edustajasopimuksessa tarvitsisi olla mitään harkinta aikaa, mutta sopimushan taitaa purkautua, jos ei ostakkaan(palauttaa) aloituspakkauksen.
Tähän 14 päivään ei kyllä lasketa toimitusaikaa, vaan sitä aletaan laskea vasta siitä, kun tavara on toimitettu. Jos move laskee 14 vrk tilauksesta, niin se toimii laittomasti tässäkin asiassa.
heitit muuten päivän parhaan vitsin:))
Mene psykiatrille koska et ole normaali kun haluat tulla kuseen ja hävitä rahaa huijauksella.