Uusimman Oikeustilastollisen vuosikirjan (2001) mukaan Suomessa oleskelevat ulkomaalaissyntyiset henkilöt ja maahanmuuttajat (joita on 1,9 % väestöstä) tekivät vuonna 2000 kaikista maassamme tapahtuneista:
Ryöstöistä 19,7 % (379 kpl)
Varkauksista 13,8 % (10 237 kpl)
Pahoinpitelyistä 9,2 % (2315 kpl)
Raiskauksista 19,6 % (66 kpl)
Kaikista rikoksista 7,4 % (43164 kpl)
Jotain on todella pahasti vialla. Onko tässä nyt kiitos turvapaikasta.
Rikolliset eivät ole mikään etninen ryhmä, joita tulisi suojella, eikä totuus ei ole rasismia.
Maahanmuuttajien rikostilastot.
4
244
Vastaukset
- pula-aho
samanlainen tilasto saadaan kun katotaan ruotsin rikollisuustilastoja,mutta ulkolaisten kohalla on vaan suomessasyntyneet.
- Kansalainen
Ei muuten saada. Suomalaisten korkeat rikostilastot Ruotsissa on hyvin pitkälle myytti, ja on sitäpaitsi ihan ruotsalaisten oma asia miten nämä asiansa hoitavat.
Minun puolestani kaikki Ruotsissa rikoksia tekevät saisi karkoittaa takasin tänne Suomeen. - Akkeido
Kansalainen kirjoitti:
Ei muuten saada. Suomalaisten korkeat rikostilastot Ruotsissa on hyvin pitkälle myytti, ja on sitäpaitsi ihan ruotsalaisten oma asia miten nämä asiansa hoitavat.
Minun puolestani kaikki Ruotsissa rikoksia tekevät saisi karkoittaa takasin tänne Suomeen.Niin, ja mitä olivat kohutut "suomalais raiskaajat" Ruotsissa? No mustalaisia joilla Suomen kansalaisuus!
Hilipatipippan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain747617Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1283037- 1531884
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha691709Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1261540Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1721482- 1321202
- 78879
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko48822- 53784