Win2000 ja XP samat ajurit?

Onko win2000 ja xp:llä samat ajurit?
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun menet Window-kotisivuille,siellä on selvästi mainittu, mitkä ajurit käyvät Xp järjestelmään! Käyppä AjuriApajan sivuilla sieltä löytyy melkeinpä kaikki ajurit suomenkielellä eri järjestelmiin!

Äänestä

Eli, kun xp:lle ei ole ikiomaa ajuria, niin Win2000-ajuri on se oikea valinta. XP on Windowsin NT-linjaa, eli NT -> Win2000 -> xp. Non-preemptive moniajoa ajava Win 9x-linja 95->98->ME on kuolemassa pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öö... kirjoitti:

Onko win2000 ja xp:llä samat ajurit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu