Mistä halvin Puupelletti 8mm kokoisena Oulun seudulla ??
Pelletin hinnasta !
11
2573
Vastaukset
- joo
Pellettiä saa Agrimarketeista ympäri suomen 16 kg, 20 kg ja 500 kg säkeissä. Lisäksi voi tilata täyttöauton siiloihin.
20 kg säkki maksaa noin 5 eur. - MISTÄÄ SAA
Jos nyt saat halvalla, toista kertaa et nääkkään.
Se on varma että se maksaa kohta maltaita.- automaattisista
markkinatalous ei toimi mainitsemallasi tavalla,jos vain on mahdollista järjestää pellettilämmitys, se on halvin ns automaattinen lämmityskeino,pitemällä aikavälillä.
- höpö
automaattisista kirjoitti:
markkinatalous ei toimi mainitsemallasi tavalla,jos vain on mahdollista järjestää pellettilämmitys, se on halvin ns automaattinen lämmityskeino,pitemällä aikavälillä.
Niin kuinkas se markkinatalous toimii sähkön ja öljyn hinnassa.
- automaattista
höpö kirjoitti:
Niin kuinkas se markkinatalous toimii sähkön ja öljyn hinnassa.
öljyn hinnan määrää mailmanpolittinen tila tuotantokustannukset,ovat vakaat.sähkö on jo täysin kilpailutettu, netistä pääsee valitsemaan tosin öljyn hinta osaltaan voi siihenkin vaikuttaa.
- Keijo
höpö kirjoitti:
Niin kuinkas se markkinatalous toimii sähkön ja öljyn hinnassa.
Mutta pelletti on vielä uusi juttu. Jos nyt hinta nousis, ei laitettais uusiin taloihin "kalliita" pelletti lämmitys laitteita yms. Se söis heti kaikki asiakkaat..
Eihän lypsävää lehmää kannata tappaa!!
Ja muuten.. Öljyn hinta nousee siksi, kun se loppuu kohta! Ja ihmiset ennakoi ja alkaa varautua asiaan. Onhan niitä muitakin energian lähteitä kun öljy! Nyt vaan lypsetään rahat pois ihmisiltä!!
- seuraava
osoite: www.scanpell.fi Näyttäis tekevän Kärsämäellä pellettiä...
- Pelleti-Pete
Ostin juuri erän pellettiä Kärsämäeltä hintaa 135 €/t (kuljetus n. 70 km). Erä toimitettiin puhallusautolla. Säkkitavara 500 kg on maksanut 70 €/säkki Agrimarketista (itse noudettuna)
- Lalli
Jannpellet Paltamo 120e tonni.
- Anonyymi
Pelletin hintaseurantaa https://www.heizpellets24.de/charts/holzpellets
- Anonyymi
Tässä saattaa olla tämän hetken edullisin 500kg säkki
https://www.tori.fi/etela-pohjanmaa/Kotimainen_puupelletti_117651784.htm?ca=18&w=3
215 euroa.
Virossa on paljon halvempaa, mutta sieltä on pitkä matka hakea. Toki sieltä tuodaan koko ajan rekkakuormittain Etelä-Suomeen. Pelkettilämmityksestä siirrytään pois ja tarve siten vähenee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585545Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1784495En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163952Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k473526- 513471
- 643253
- 103080
- 272702
- 462297
- 392256