mun pitäis ajella alapään karvat joka päivä, että olisi aina sileää, eikä sänkeä. mutta: mun iho ärtyy niin paljon, etten voi ajella niitä kuin joka neljäs päivä tms. mikä avuksi? ei ole kivaa, kun pitää olla monta päivää inhottavalla sängellä.
liian nopeasti
ääh
62763
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ne karvat LHE-teknologialla, näitä valoimpulssihoitoja antaa kauneushoitolat.
Kannattaa rasvata aina ajelun jälkeen.
Itsellä oli sama vika. Vahauskin oli kamalaa eikä tulos kestänyt kauaa.
Siispä otin pinsetit nypin jokasen karvan kerrallaan :D kuulostaa typerältä mutta eipähän ole sen jälkeen pahemmin näkynyt.
Auttoiko nyppiminen? Eikö karvat kasva enää takas?
Hanki epilaattori. Se vetää karvat juurineen eikä ne kasva 2-4 viikkoon. Aluksi kyllä nipistelee, mutta toisella kerralla jo helpottaa.
Voiko epilaattorilla poistaa myös aivan intiimeimmätkin alueet, eli aivan sieltä huulien rajamailta joissa iho on melko ohutta?
Se riippuu todellakin sinun omasta kivunsiedosta. Itse käytän konetta noin kerran viikossa. Joka kerta sattuu vähemmän ja ajohan on onneksi nopeaa. Hiljalleen vähennän karvoitusta ja ehkä joku päivä olen pehmeä posliini :)