Minä

olen

niin hullu että olen ollut hullujenhuoneesakin hoidettavana, lieneekö kuuhulluutta sitä en tiedä, mutta hulluuseläkkeellä olen!

2

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olkoon!

      Kun pääsiskin hulluuseläkkeelle. Täällä asun saaressa, ilman vesijohtoa ja sähköä. Silloin pääsee sättäämään, kun aurinko paistaa ja kennoilla virtaa, akutkaan ei pidä varausta. Rahhaa ei ole, työttömäksi eivät ota, kun olen yliopistolla kirjoilla, vaikka olen umpihullu.
      Niin hullu olen, että kun eilen join kiljua, niin hakkasin veneen pohjan rikki, etten kaupunkiin lähtisi enää ikinä. Nyt pitää sätistä joku ettiä, että toisi jauhoja tai oottaa jäihin asti.
      Eli umpihullu, kun saisi sen hullun-eläkkeen.

      • vinkki..

        Yliopisto-opinnot voi keskeyttää aina vuodeksi kerrallaan, näin pysyy kirjoilla siellä ja saa työttömyyskorvausta.. nimim. kokemusta on.. sen takia ei tartte mielenterveyttään menettää :) Keskeyttämistodistuksen allekirjoitukset saa sumplittua postitsekin, niin ei tartte pitkästä matkasta lähteä niin kuin minä - tai jos muuten ei pääse jos vaikka veneen pohja on rikki.. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      167
      10309
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2813
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      80
      2528
    4. 85
      2351
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2094
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1908
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1392
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1365
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe