Mielipiteitä joukkueiden sivuista???
Kenellä hyvät, kenellä huonot? Kenellä kenties surkeat??
Lähes kaikilla on jotain puutteita, mutta sekavimmat lienee Ässillä, en löytäny edes palautetta enkä A-junnuista mitää infoa. Kärpillä ja TPS:llä kenties selkeimmät ja tamperelaiset tulee hyvin kannoilla!
T: A-junnu, ensi vuonna liigassa ; )
Kenellä hyvät, kenellä huonot? Kenellä kenties surkeat??
Lähes kaikilla on jotain puutteita, mutta sekavimmat lienee Ässillä, en löytäny edes palautetta enkä A-junnuista mitää infoa. Kärpillä ja TPS:llä kenties selkeimmät ja tamperelaiset tulee hyvin kannoilla!
T: A-junnu, ensi vuonna liigassa ; )
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ifk:lla on ainakin videoita sivuillaan. Kärpilläkin taitaa olla, ainakin kiekkokalevassa. Raumalla ei ole, eikä myöskää pohjoisnaapurissa Porissa. Aika aneemiset oli kyl Ässien raportit peleistä, eikä ennakoillakaan paljon juhlita.
Tapparalla meitsi mielestä parhaimmat sivut.
kyllä ässien kotisivuilla ainakin a-junnuista infoa löytyy.
mut ei muuta tai sit on hyvin jemmassa. Itse en nimittäin löydä joukkueen pelaajista mitää tietoa tai sarjataulukkoa ja otteluita.
Joskus muinoin niitä etsin kun oli harjoituspeli Ässiä vastaan.
Joku päivä sitten näin aiheen, mut en kommentoinu mitää, ei oo varaa, kun kattelee kotikaupungin ylpeyren sivuja, mut nyt oli sit jo pakko.
"Kalpan valmentaja Mika Pieniemi kertoi ottelun olleen kiihkein hänen näkensä ottelu tällä kaudella. Hän myös oli tyytyväinen joukkueensa peliin, vaikka ei pisteitä mukaan saatukaan."
Kuopiolaisena tunnen oman kaupungin joukkueen, mutta tämä valmentaja on uusi jopa minulle!
http://www.assat.com/fi/view/raportit/report=11266907304572
Kirjotusvirheitä sattuu, joten ei se ole syynä sivujen haukunnalle. Se on syy, että kappaleet raporteissa ovat aivan järkyttävät. Vaikea lukee.
Myös voisi kertoa hieman ketä on esittänyt taklauksia, kuka onnistunut joillakin osa-alueilla, jne. Nyt on tylsää luettavaa, kun on tyyliin: ajassa xx.xx tuli jäähy kotijoukkueelle, mutta Ässät ei saaneet ylivoimamaalia. Seuraava jäähy tuli Ässille, mutta ei tälläkään kertaa maalia.
Herätys hei, kuka moisia jaksaa lukea?
Juu ei kukaa jaksa lukea tuollaista sontaa. Tarvii olla tilanteista parempaa kerrottavaa kuten nielikäinen pamautti Lostedtia möykkyy!!!
Ei ketään kiinnosta missä ajassa kukaki oti jäähyn, jos ei tuu yv-maalia!