Olotilani on ollut omituinen ja viimeiset kuukautiset tavallista huomattavasti niukemmat. Mahdollisen hedelmöittymisen jälkeen minulla on kyllä ollut normaalitkin kuukautiset. Tein kuitenkin apteekin raskaustestin, joka näytti negatiivista.
Voiko siihen luottaa, vaikka oloni on ollut kovin erikoinen. Turvonnut alavatsa, huono olo ja ilmavaivat ovat ongelmana.
Voiko siihen luottaa, vaikka oloni on ollut kovin erikoinen. Turvonnut alavatsa, huono olo ja ilmavaivat ovat ongelmana.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mä oon tehnyt apteekin raskaustestin elämäni aikana 3 kertaa, jokainen on näyttänyt negaa, vaikka oon joka kerta ollut raskaana. (Käytin sitä ihan ohjeen mukaan ) että niin paljon siihen on uskominen. Toki se varmasti joilllain toimii hyvinkin, en tiiä miks mulla ei ollenkaan. Mene apteekkiin ja osta unistep-niminen testi, se on kaikista herkin ja paras =)