On se vaan niin surullista kun Suomessa on niin vähän julkkiksia ja puheenaiheita. Matti on jo menneiden vuosien urheilija, tänään pitäisi häntä kunnioittaa ja antaa olla rauhassa. Kun lehdet lopettaisivat jutut, ehkä Mattikin saisi aikaa löytää itsensä.
Surullista
3
707
Vastaukset
- se on niin,
että, jos Matti Nykäsestä ei media kirjoittaisi riviäkään, hän olisi tuota pikaa hengetön kaiffari katuojassa.
Matti elää lööpeistä ja niiden tuomalla rahalla. Jos kukaan Nykäsestä kirjoittaisi, niin raha loppuisi ja kohta hän olisi ihan tavallinen puliveivari.
Onhan se jo moneen kertaan nähty, tämä hänen "itsensä löytäminen". Pienen hetken (erittäin) ollaan niinkuin muutkin ihmiset ja koska se elämä on liian tylsää, niin hanat auki taas.
Olisi nyt kuvitellut, että sieltä vankilasta päästyään elelisi rauhallisesti, mutta ei. Ei sillä siellä korvien välissä kovin paljoa ole, kun haluaa vapaaehtoisesti tuollaista elämää elää.
Aikoinaan erittäin hyvä huippu-urheilija, mutta enää hänessä ole mitään kunnioitettavaa. Hän on tyhmyyttään mahdollisuutensa pilannut.
Vielä, kun media antaisi Matin olla, niin mekin
pääsisimme kaiken maailman lööpeistä ja Mattikin
huomaisi viimein, kuinka kovaa elämä loppujen lopuksi on. Ja EHKÄ alkaisi ottamaan itseään
niskasta kiinni, mutta... turhaa toivetta, sen olemme jo nähneet!- Tultsu
Totta oli jokainen sana, mitä kirjoitit. Ikävä kyllä...
- TLM-62
Tultsu kirjoitti:
Totta oli jokainen sana, mitä kirjoitit. Ikävä kyllä...
Valitettavaa mutta totta, Lööpit myy ja jos Seiska lopettaisi Matista kirjoittamisen saattaisi olla koko lehden tulevaisuus olla vaakalaudalla (vaikka en kyllä jäisi suremaan sitä).
Iltapäivälehdistönkin pitäis jättää jo Matti rauhaan eikä repiä maxi lööppejä Matin tekemisistä tai tekemättä jättämisistä.
Suruksen olen seurannut kuin Matti luisuu yhä jyrkemmäksi käyvää elämänsäpolkua kohti tuhoaan, viimeiset hätävalot vilkkuvat jo...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949317Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki584833Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit562851Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001566- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota441254Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641232Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691164