Oletteko ottaneet äkkilähtöjä Kanariansaarille (esim. Gran Canaria) tammikuussa? Ihan suunnilleen haluaisin tietää yleistä hintatasoa! Lähtö olisi siis mielellään 11.1.2006. Tällä hetkellä on mielestäni hyvä tarjous voimassa vielä viikon ja mietinkin, että otanko sen vai odotanko ihan viime tippaan, sinne tammikuun alkuun.. Tuohon aikaanhan on jo koulutkin alkaneet, eli kovin suurta ruuhkaa ei pitäisi olla.. Ja matkojen hinnatkin voisivat sitä kautta olla ehkä edullisemmat. Onkohan siis mitään mahdollisuuksia saada viikon matkaa kahdelle hengelle alle 400 € per henkilö? Tai jopa alle 350 € tai 300 €?
Kuinka halvalla äkkilähtö 11.1.2006??
Kanarialle
2481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
halpa kausi alkaa vasta helmikuun alussa.
Jostain syysta tammikuussa ei vielä ole
halpoja matkoja.
Tammikuun alku on kysytyintä aikaa. Joulu on ohi ja uusi vuosi ja uudet kujeet. Silloin lähtee kaikki lapsiriippumattomat pariskunnat ja sinkut rentoutumaan karkuun pakkasia. Helmikuussa on lapsellisten vuoro lähteä matkalle kun on hiihtolomat kouluissa. Maaliskuussa ei sitten enää matkustetakaan kun kevät on jo ovella.
Lisäksi äkkilähtöjä kärkkyy noin sata ihmistä eri matkatoimistojen nettisivuilla joka aamu, joten ole nopea jos jotain haluat tai älä pety.